Lalapaşa'nın düşman işgalinden kurtuluşu

Lalapaşa'nın düşman işgalinden kurtuluşu
Lalapaşa'nın düşman işgalinden kurtuluşu
EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Lalapaşa ilçesinin 93. kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Gaytancıoğlu,...

EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Lalapaşa ilçesinin 93. kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gaytancıoğlu, mesajında, Kurtuluş Savaşı'nın Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan büyük bir zafer olduğunu belirtti.

Vatan savunması amacıyla kadın, çocuk, yaşlı, genç herkesin kendini siper ettiğini aktaran Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

"Bizler bugün bu topraklarda yapılan bağımsızlık mücadelesini tarihe yazılan destanı bir kez daha yürekten hissediyor, her 27 Kasım'da olduğu gibi Lalapaşa ilçemizin kurtuluşunu büyük bir mutluluk ve coşku ile kutluyoruz. Bundan 93. yıl önce yazılan kahramanlık destanının bir parçası olarak canını ve tüm varlığını ortaya koyarak Lalapaşa ilçemizi düşman işgalinden kurtaran aziz kahramanlarımızın verdiği mücadeleyi, yazdığı destanı bir kez daha yüreklerimizde hissediyoruz. Bizlere bıraktıkları mirasa canla, başla sahip çıkmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam ediyoruz. Bizler biliyoruz ki ulu önder Atatürk'ün, şehit ve gazilerimizin bizlere emanet olan bu  güzel topraklara sahip çıkmak, laik Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatmak en kutsal görevimizdir."