LYS-4 sosyal bilimler sınavı

LYS-4 sosyal bilimler sınavı
LYS-4 sosyal bilimler sınavı
- Kızı sınava giren Baymaz: - "200 kilometre yolun yorgunluğu ve çocukların stresi yetiyor. LYS'nin ilçelerde de yapılması gerekir. Sınav bu şekilde olduğu için gerginlik yaşanıyor"

EDİRNE (AA) - Üniversite adaylarının katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) ilçelerde de yapılması istendi. 

Edirne'deki öğrenciler tek oturumda uygulanacak ve 135 dakika sürecek LYS-4 sosyal bilimler sınavına girmek için okullara geldi.  Trakya Üniversitesi Ayşe Kadın Yerleşkesi'ndeki çeşitli fakülte ve yüksekokul binalarında sınava giren öğrenciler, arama noktasından geçtikten sonra belgeleri kontrol edildi.

Sınav başlarken aileler de çocuklarına destek olmak için yerleşkenin girişinde bekliyor.

Kızı sınava giren Nuray Baymaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, LYS için Keşan ilçesinden sabahın erken saatinde Edirne'ye geldiklerini söyledi.

Daha önce oğlunun da sınava girdiğini ve pek heyecanlı olmadığını aktaran Baymaz, "İlçelerde bu sınav yapılmadığı için aileler ve çocukları sabahın erken saatinde illere geliyor. Burada yanlış yapılıyor. İlçelerde de sınav yapılmış olsa veliler ve çocuklar için güzel bir durum olur. Yani bu kadar 200 kilometre yolun yorgunluğu ve çocukların stresi yetiyor. LYS'nin ilçelerde de yapılması gerekir. Sınav bu şekilde olduğu için gerginlik yaşanıyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  LYS

  ,

  Kadın

  ,

  fakülte

  ,

  sosyal

  ,

  Lisans

  ,

  edirne