"Madde Bağımlılığına Hayır, Yaşama Evet Projesi"

"Madde Bağımlılığına Hayır, Yaşama Evet Projesi"
"Madde Bağımlılığına Hayır, Yaşama Evet Projesi"
- Edirne'de yürütülecek projeyle gençlerin, madde bağımlısı olmasının önüne geçilerek spora yönlendirilmesi hedefleniyor - Vali Şahin: "Biz size özel, pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Siz de çocuklarınızı koruyacaksınız. Devlet her zaman sizinle beraber"

EDİRNE (AA) - Edirne'de, gençleri spora yönlendirerek madde bağımlılığından uzak tutmak için "Madde Bağımlılığına Hayır, Yaşama Evet Projesi" başlatıldı. 

Yıldırım Mahallesi Kadın Eğitim Merkezinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Edirne Roman Derneği, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüteceği projenin başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin törende, spor alanında Edirne'ye bu yıl 176 milyon liralık yatırım yapılacağını söyledi.

Son yıllarda Romanlarla ilgili güzel projelerin hayata geçirildiğini ifade eden Şahin, Balkan Roman Birliği'nin merkezinin de Edirne'de teşkil olacağını vurguladı. 

Romanlara pozitif ayrımcılık yapıldığını vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

"Romanlara elimizden geleni yapıyoruz. Siz de devlete sahip çıkacaksınız. Ben buna inanıyorum. Benim arabam kahvenin önünden geçerken kağıt oynayan, taş oynayan ayağa kalkıyor.  Türkiye 'nin hiçbir yerinde böyle saygı yok, burada var. Ben Düzceli'yim, Düzce şöyle böyle derler ama yok öyle şeyler olmaz Düzce'de. Ben son derecede memnunum. Siz de bu memnuniyeti bilip çoluk çocuğunuza sahip olmalısınız. Biz size özel, pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Siz de çocuklarınızı koruyacaksınız. Devlet her zaman sizinle beraber. Sizin yücelmeniz, devletin yücelmesidir. Bizim için önemlisiniz."

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak da son yıllarda madde bağımlılığının artış gösterdiğine dikkat çekerek, bununla mücadele etmenin birinci ödevleri olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Vali Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Sağlık Bakanı Danışmanı Ayhan Demir, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ocak, EDROM Başkan Yardımcısı Bahattin Ulusoy proje ofisinin açılışını yaptı.

Vali Şahin ayrıca, proje kapsamında spor yapacak çocuk ve gençlere spor malzemesi armağan etti.