Meriç Nehri'nin taşması

Meriç Nehri'nin taşması
Meriç Nehri'nin taşması
- Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı iki köye ulaşım traktörlerle sağlanıyor - Meriç Kaymakamı Karaman: - "DSİ ekipleri ve vatandaşlar, taşkın sularının köye zararını engellemek amacıyla seddeler yaparak suyun biraz da olsa gelmesini önlemiştir"

EDİRNE (AA) - Meriç Nehri 'nin taşması sonucu, Meriç ilçesine bağlı iki köye ulaşımın traktörlerle sağlandığı bildirildi.

Meriç Kaymakamı Nurullah Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, taşkın riskini öğrendikten sonra harekete geçtiklerini ve gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Taşkının köyleri etkilememesi için Devlet Su İşleri (DSİ) Edirne Bölge Müdürlüğü ekiplerinin, vatandaşlarla çalışma yürüttüğünü aktaran Karaman, şöyle konuştu:

"DSİ ekipleri ve vatandaşlar, taşkın sularının köye zararını engellemek amacıyla seddeler yaparak suyun biraz da olsa gelmesini önlemiştir. Şu an da Umurca ve Adasarhanlı köylerine ulaşım sadece traktörler vasıtasıyla yapılmaktadır. Umurca köyünde ise bazı evleri su basmış ve hasar oluşmuştur. Bütün temennimiz su seviyesinin biraz daha düşmesidir."