Mevlit Kandili'ne doğru

Mevlit Kandili'ne doğru
Mevlit Kandili'ne doğru
-Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Cankaloğlu: -"İnsanlığı cehalet, kin, düşmanlık ve zulümden kurtaran son semavi din İslamiyet, alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz aracılığı ile yayıldı"

EDİRNE (AA) - Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu, insanlığı cehalet, kin, düşmanlık ve zulümden kurtaran son semavi din İslamiyet'in, alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz aracılığı ile yayıldığını bildirdi.

Cankaloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Mevlit Kandili'nin Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in alemleri şereflendirdiği gece olduğunu belirtti.

Hazreti Muhammed'in doğumunun insanlık tarihinin en önemli olayı olduğunu aktaran Cankaloğlu, şunları kaydetti:

"Yüce dinimiz tüm insanlara kucak açarak iyi ahlakı, doğruluğu, barışı ve hoşgörüyü esas almıştır. İnsanlığı cehalet, kin, düşmanlık ve zulümden kurtaran son semavi din İslamiyet, alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz aracılığı ile yayıldı. Yüce Allah'ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği peygamber halkasının son temsilcisi olan peygamber efendimizin doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır. İslam ülkelerin ve tüm dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde peygamberimizin sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya daha çok ihtiyaç duyulmaktadır." 


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Gece

  ,

  edirne