Milletvekili Emir, TMO'ya mahsullerini satan çiftçileri ziyaret etti

Milletvekili Emir, TMO'ya mahsullerini satan çiftçileri ziyaret etti
Milletvekili Emir, TMO'ya mahsullerini satan çiftçileri ziyaret etti
EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) mahsul satan çiftçileri ziyaret etti.Tayakadın köyündeki...

EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) mahsul satan çiftçileri ziyaret etti.

Tayakadın köyündeki kiralık silolarda alım yapan TMO çalışanlarını ziyaret eden Emir, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi. Çiftçilerin istek ve sıkıntılarını dinleyen Emir, buğday tahlil laboratuvarı ve ürün alım alanını da gezdi, getirilen buğdayı da kontrol etti.

Emir, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, TMO silolarının geçen yıllarda alım yapmadığını hatırlattı.

Milletvekilliği kaydı için Ankara 'da bulunduğu sırada TMO Genel Müdürü Mesut Köse'yi de ziyaret ettiğini ve çiftçilerin bu konuda sıkıntılı olduğunu anlattığını belirten Emir, "Ofisler açılmazsa vatandaşın tüccarın eline mahkum olduğunu dolayısıyla ofisin bir fiyat belirleyerek balans ayarı yapması gerektiğini ifade ettim. Bunu makul karşıladılar. Ellerindeki silolar dolu olmasına rağmen silo kiraladılar alımlar başladı. Çiftçimize hayırlı olsun. İnşallah alın teri güzel bir şekilde değerlenir. Bizde buna bir nebze katkıda bulunduysak onlar kadar mutluyum şu anda. Şu anda üretici fiyatlardan memnun. Dün borsa başkanıyla görüştüm, ofis müdürüyle konuştum, bu durumdan herkes memnun. Çiftçilerimize hayırlı olsun" diye konuştu.