Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
-Gayri resmi sonuçlara göre AK Parti Edirne Milletvekili Emir: -"Edirne'de çıkan sonuca saygı duyuyorum"

EDİRNE (AA) - Gayri resmi sonuçlara göre AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin Edirne'de çıkan sonucuna saygı duyduğunu bildirdi.

Emir, partisinin seçim koordinasyon merkezinde gazeteciler yaptığı açıklamada, yoğun bir seçim çalışması sonucu binlerce insanın elini sıktığını söyledi.

Vicdanen huzurlu olduğunu belirten Emir, şöyle devam etti:

"Ben şu andaki tabloyu aşağı yukarı gördüm ve ısrarla televizyon programlarında basın mensubu arkadaşlarıma şunu söyledim, 'Ya istikrara oy verelim yada kaosu tercih edelim'. Bunun tercihini 77 milyon yapacak ve aynı zamanda Edirne'de yaşayan il ve ilçeleriyle beraber 400 bin insanın şapkasını önüne koyup tekrar değerlendirmesini önemle rica ettim. Bir siyasetçinin milletvekilliği, belediye başkanlığı, il başkanlığı gibi hedefleri olmalı. Yani hedefi olmayan insanın vizyonu olmaz. Ben kendime siyasette bir hedef koymuştum. Bunu daha önce denedim. Milletvekili seçimlerinde aday adayı olmadım. Davet üzerine Ankara 'ya gittim ve davet üzerine aday oldum. Bir siyasetçinin kimseye kızma hakkı yoktur. Daha önce de söyledim. Sandıktan ne çıktıysa başımızın üzerinde yeri var. Dün sandıktan çıkan iradeye itiraz edenler, bugün bakıyorum ki zil çalmaya başladı. Türkiye hepimizin. Edirne'de çıkan sonuca saygı duyuyorum."

 

-AK Parti İl Başkanı  Sezen

 

AK Parti İl Başkanı Rafet Sezen ve partililer, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını, il başkanlığında televizyondan takip etti.

Sezen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirne ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi. Edirne'de tahminlerinin biraz daha altında oy aldıklarını belirten Sezen, şunları kaydetti:

"Yani bu sonucu 2 - 1'i görüyoruz. Milletvekili çıkaracağımızı başından beri görüyoruz. Beklediğimizden biraz daha az oy alarak sonuca ulaştık. Normal olarak Türkiye'deki sonuç bizi daha çok ilgilendiriyor işin doğrusuna bakarsak. Tek başına iktidarın olmadığı orta yerde. Ülkemiz için hayırlara vesile olur inşallah. Ama Türkiye bu dönemde yeni bir seçim yaşadı. Halkın Demokrasi Partisi'nin seçimlere girmesiyle barajı aşacağını da tahmin ediyordum başından beri. Bu da gerçekleşti. Bu sonuç belki birçok kesim tarafından beklenmiyordu ama bizim gibi işin başında olan insanların tahmin ettiği bir sonuçtu. Türkiye bu günleri de yaşayacak. Hayırlara vesile olur diyorum. İnşallah çok büyük sıkıntılar yaşanmaz. Yarının daha umutlu bir gün olmasını diliyorum. Başka bir dileğim yok. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."