Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
-Keşan Belediye Başkanı Özcan: -"Partimizin Türkiye genelinde yüzde 25'lerde kalması bizim açımızdan hoş bir şey değil"

EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, "Partimizin Türkiye genelinde yüzde 25'lerde kalması bizim açımızdan hoş bir şey değil" dedi.

Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçim sonuçlarının ülkeye hayırlı olmasını diledi.

7 Haziran seçimlerinin ardından şu veya bu nedenlerden dolayı hükümet kurulamadığını aktaran Özcan, şunları kaydetti:

"1 Kasım'da yeniden bir seçim yaşadık. Seçim sonuçlarına göre vatandaş yüzde 50'ye yakın bir oyla Adalet ve Kalkınma Partisi'ni iktidar yaptı. Öncelikle bu sonuç ülkeye hayırlı olsun. Bu sonuç sürpriz mi, sürpriz. Bir sessizlik vardı ortalıkta. Önemli olan ülkenin iyi yolda olmasıdır. İnşallah bundan sonra ülke daha iyi yönetilir. Çünkü epey problemleri olan bir ülkeyiz. Edirne geneline bakarsak biz parti olarak en yüksek oyumuzu aldık. Yüzde 56 oranında oy aldık. Bunun için de biz sevinçliyiz. Burada yerelde elimizden gelenin en iyisini yapmış olduk. Partimizin Türkiye genelinde yüzde 25'lerde kalması bizim açımızdan hoş bir şey değil. Artık bunun da üst seviyede süreç içeresinde iyi şekilde değerlendirileceği ve gerekenin yapılacağı anlamı çıkıyor.

Önemli olan kavgasız gürültüsüz bir seçim yaşadık. 7 Haziran seçimlerinden sonra belirsizlik nedeniyle bir tıkanıklık yaşandı. Sanayici önünü göremedi. Ülkemiz için bu seçim sonuçları hayırlı olsun."