Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'dan seçilen milletvekilleri mazbatalarını almaya başladı

EDİRNE (AA) - Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'dan seçilen 26. Dönem milletvekilleri, mazbatalarını almaya başladı.

AK Parti'den milletvekili seçilen Rafet Sezen, mazbatasını almak için Edirne Adliyesi'ne partililerle geldi. Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Tayyip Özdurmaz'dan alan Sezen, kendisini bu göreve getirenleri mahcup etmeyeceğini söyledi. 

Türkiye ve Edirne'ye hizmet etmek için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağını ifade eden Sezen, ''Allah, Edirnemize ve ülkemize hayırlı görevler yapmayı nasip etsin. Allah utandırmasın inşallah. Yanlış yaparsam bizi uyarın. Bunu da sizlerden özellikle rica ediyorum, istiyorum. İnsanız, hepimiz hata yapabiliriz. Eksiğimiz olduğunda uyarmanızı isterim. Sizler çünkü benim sürekli yanımda olan insanlarsınız. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum'' dedi.

Konuşmasının ardından Sezen, Edirne Adliyesi önünde partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

- Kırklareli

Kırklareli'nde CHP'den milletvekili seçilen Türabi Kayan ile Vecdi Gündoğdu da mazbatalarını aldı.

CHP Kırklareli İl Başkanlığı önünde partililerle buluşan Kayan, Gündoğdu ve İl Başkanı Recep Zengin, yürüyerek adliye binasına geldi.

Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Hakan Türkön'den alan Kayan ve Gündoğdu, partililerin de yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

Kayan, burada yaptığı konuşmada, yeniden milletvekilliğine seçildiği için mutlu olduğunu belirterek, "iktidarın halktan korkması gerektiğini" savundu.  

Gündoğdu da kendilerine destek veren Kırklareli halkına teşekkür etti.

1 Kasım seçimlerinde Kırklareli'nde oylarını yükselttiklerini dile getiren Gündoğdu, halkın görevini yaparak iki milletvekilini meclise gönderdiğini kaydetti.

 

- Tekirdağ

Genel seçim sonuçlarına göre, Tekirdağ'ı TBMM'de temsil etme hakkını kazanan AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün de İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını aldı.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay ile Tekirdağ Adliyesi'ne gelen milletvekilleri, mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Ali İhsan Kıvrak ve Tekirdağ İl Seçim Kurulu üyesi Naci Ergin'in elinden aldı.

AK Parti İl Başkanı Akçay, mazbata töreni sonrası yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerin Türkiye'ye ve kente hayırlı olmasını diledi.

Bundan sonra Tekirdağ'ın, Ankara'da AK Partili 3 vekille daha güçlü temsil edileceğini vurgulayan Akçay, bütün milletvekilleriyle bundan sonra yerel seçimler için çalışma startını verdiklerini ifade etti.

Belediyeleri geri kazanmak istediklerini aktaran Akçay, hizmet kervanının devam edeceğini belirtti.

AK Parti Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün de kent için çalışmalarını ara vermeden sürdüreceklerini ve kendilerini destekleyenlere teşekkür ettiklerini kaydettiler.