Minik Menteş'in gönlü Barcelona'da

Minik Menteş'in gönlü Barcelona'da
Minik Menteş'in gönlü Barcelona'da
- UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin seremonisinde yer alan 9 yaşındaki Menteş, Barcelona formasını giymek istiyor - Umut Eren Menteş: - "Messi, Neymar, Iniesta ve Rakitic'in hayranıyım. Onları kendime örnek alıyorum"

EDİRNE (AA) - CİHAN DEMİRCİ - Juventus ile Barcelona arasındaki UEFA Şampiyonlar Ligi finali seremonisinde yer alan 9 yaşındaki Umut Eren Menteş'in, hedefinde "Katalan" ekibinde forma giymek var. . 

Menteş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babası Erol Menteş'in, final maçı öncesinde Master Card'ın kampanyasına katıldığını söyledi.

Final maçı seremonisine dünyanın çeşitli ülkelerinden 22 kişinin katıldığını belirten Menteş, " Almanya 'nın başkenti Berlin'deki Olimpiyat Stadı'na babamla gittim. Maç öncesi fotoğraf çekimi ve provalar oldu. Seremoniye Türkiye 'den üç çocuk katılabildi. Biri de benim. O an çok heyecanlandım. İlk kez yurt dışına çıkıyordum ve hayalini kurduğum futbolcularla aynı sahanın içerisindeydim" diye konuştu.

Futbolcu olmak istediğini ifade eden Menteş, şöyle devam etti:

"Barcelona'da futbolcu olmak istiyorum, bu benim hayalim. Orada futbolcularla sohbet etme fırsatı da buldum. Maç öncesi 22 çocuk, her iki takımda oynayan futbolcuların elini tutarak sahaya çıktı ve taraftarları selamladı. Ben Jordi Alba'nın elini tuttum. O kalabalığı karşımda görünce çok heyecanlandım. Bu duyguyu bir daha yaşamak isterim. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Messi, Neymar, Iniesta ve Rakitic'in hayranıyım. Onların futbolunu kendime örnek alıyorum."

Umut Eren Menteş, Barcelona'nın 3-1 kazandığı maçın ardından kendisine Juventus forması hediye edildiğini dile getirdi. 

Anne Gülay Menteş ise oğlunun maça gideceğini öğrendiğinde heyecanlandığını söyledi.

Oğlunun futbolcu olma hayali bulunduğunu belirten Menteş, "Bizim için önce okuldaki dersleri önemli. Umut'un organizasyona katıldıktan sonra öz güveninin arttığını gördüm. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.