"Okuma Kültürü ve Medya" Konferansı

"Okuma Kültürü ve Medya" Konferansı
"Okuma Kültürü ve Medya" Konferansı
EDİRNE (AA) -  Edirne'de, "Okuma Kültürü ve Medya" Konferansı düzenlendi.Çocuk Vakfı Kurucusu Mustafa Ruhi Şirin, Edirne Selimiye İmam Hatip...

EDİRNE (AA) -  Edirne'de, "Okuma Kültürü ve Medya" Konferansı düzenlendi.

Çocuk Vakfı Kurucusu Mustafa Ruhi Şirin, Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu ve Çocuk Vakfı işbirliğinde Edirne Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen "Okuma Kültürü ve Medya" Konferansı'nda görsel okuryazarlık, çoklu okuryazarlık, temel okuryazarlık, okuryazarlık nedir, okuma nedir, okuma alışkanlığı nedir,  Türkiye 'de çocuk ve medyanın görünümleri, medya nedir, medyanın öncelikli amaçları, konularında bilgi verdi.

Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ise medeniyetlerin en güçlü taşıyıcılarının kitaplar olduğunu söyledi.

 Eski zamanların kitabeleri ile günümüzün kitaplarının farklı fonksiyonlara sahip olmakla birlikte ortak bir misyona hizmet ettiğini aktaran Özcan, "Bilgi, kitapla tanıştığında kalıcılığını ve sağlamlığını kuşanmış olur. Nesiller arası irtibat, kitap ile kurulur ve muhafaza edilir. Eski akıl, kitap sayesinde buluşur yeni akılla. Kitap, hayatın merkezindedir ve hayat onun etrafında döner. Ehl-i kitap olan, sırtını sağlam yere dayamıştır. Kitabi bilgi, sahiplenilmesi ve müdafaa edilmesi kolay olan bilgidir" diye konuştu.

Konferansa, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Ayhan Karan, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.