"Organik pazara" ilgi yoğun

"Organik pazara" ilgi yoğun
"Organik pazara" ilgi yoğun
EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)  Kadın Girşimciler Kurulunun girişimleri ile kurulan Kırsalın Doğal Pazarı'na ilgi...

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)  Kadın Girşimciler Kurulunun girişimleri ile kurulan Kırsalın Doğal Pazarı'na ilgi artıyor.

ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, AA muhabirine kurulan pazarın Edirne'deki kadınların iş hayatına katılması konusunda bir başlangıç adımı olduğunu söyledi.

Kadınların evlerinde ürettikleri peynir, yoğurt, reçel, hamur işi gibi ürünleri bu pazarda satma imkanı bulduğunu ifade eden Zıpkınkurt, şöyle konuştu:

"Öyle sanıyorum  bu önümüzde günlerde bu daha da gelişecek. Biz bunu Edirne'de ticari bir sektör haline getirmek istiyoruz, bunu planlıyoruz. Bunların örnekleri var, 2-3 kadının bir araya gelip kurdukları makarna fabrikası var, el yapımı çorba üretimleri var. Biz bunlarla bölgemizdeki kadınları buluşturup aktif iş hayatına girmelerini sağlayacağız. Ben bu pazardan çok keyif aldım, çok güzel bir talep var.

Hanımlar da mutlu kendi ürettikleri satıyorlar. Bizde halk olarak o güzel hamur işlerini yeme fırsatı buluyoruz. Ben tüm Edirneliler'i her hafta pazar günleri kurulan 'Kırsalın Doğal Pazarı'na bekliyorum. Hem doğal hem organik, hijyenik, güzel tatlar bulabilirler. Özellikle dikkat ettiğimiz şey ticari bir metanın bu pazara girmemesi. Burada yapılan ürünlerin tamamı evlerde yapılan konserve, salça, turşu ve amatörce yapılmış el işleri ve ürünlerden oluşmasına dikkat ediyoruz."


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Pazar

  ,

  sektör

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  edirne