Otizm farkındalık ayı

Otizm farkındalık ayı
Otizm farkındalık ayı
EDİRNE (AA) - Otizm farkındalık ayı kapsamında "Bisiklet şenliği" düzenlendi.Etkinlik kapsamında yaklaşık 60 bisikletli, Edirne Belediyesi önünden...

EDİRNE (AA) - Otizm farkındalık ayı kapsamında "Bisiklet şenliği" düzenlendi.

Etkinlik kapsamında yaklaşık 60 bisikletli, Edirne Belediyesi önünden Tunca Nehri yanında bulunan bir parka kadar pedal çevirdi.

Otizm farkındalık ayı dolayısıyla düzenlenen bisiklet turuna, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, II. Bayezid Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Otizm farkındalık ayı dolayısıyla çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirten Özcan, "Bugünde etkinliklerin kapanışını bisiklet turu ile gerçekleştiriyoruz. Buradaki amacımız özellikle otizm ile ilgili bir farkındalık oluşturulması. Aynı zamanda çok erken yaşlarda otizmin teşhis edilerek otistik bireylerin toplumda bütünleşmelerinin sağlanmasına dikkat çekmek. Her 110 çocuktan bir tanesi otistik ve erkek çocuklarda kız çocuklara göre daha fazla görülüyor. Otizme farkındalık sağlarken, sporla da bu etkinliğimizi taçlandıralım istedik. Bu istisnai günün gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.      

Edirne Emniyet Müdürlüğü bisikletli Martı timi de şenliğe katıldı.