Özel İdare'de, unvan değiştirmek isteyen 35 kişi için sınav yapıldı

Özel İdare'de, unvan değiştirmek isteyen 35 kişi için sınav yapıldı
Özel İdare'de, unvan değiştirmek isteyen 35 kişi için sınav yapıldı
EDİRNE (AA) - İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde, unvan değişikliği sınavı yapıldı.Edirne Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, yaptığı...

EDİRNE (AA) - İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde, unvan değişikliği sınavı yapıldı.

Edirne Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, yaptığı açıklamada, 4857 sayılı yasaya tabi olarak görev yapan ve kurumca yapılan görevlendirmeler ile kendi pozisyonlarının dışındaki pozisyonlarda çalıştırılan işçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için sınav açıldığını belirtti.

Sınavla çalışanların hak ettikleri pozisyonun verilmesinin amaçlandığını ifade eden Öztük, şunları kaydetti:

"Sınava girmek için gerekli şartları taşıyan ve ilan edilen niteliklere sahip olan personelin müracaatları incelenmiş bunlardan uygun olanlar sınava tabi tutulmuştur. Sınav iki ayrı oturum halinde yapılmış ve 25 sorudan oluşmaktadır. 5 soru genel kültür , 10 soru mesleki bilgi, 10 soru  idari yapı ve görev alanlarından oluşmaktadır. Yazılı sınavdan 70 puan barajını geçen personel 27 Şubat'ta sözlü, 06 Mart'ta ise tatbiki sınava katılmaya hak kazanacak."

Özel İdare ek binasında yapılan sınava 35 personel katıldı. Sınavda başarılı olan personel daha sonra sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak. 


  ETİKETLER:

  İlan

  ,

  personel

  ,

  kültür

  ,

  edirne