Papa Franciscus'un Ermeni iddialarıyla ilgili sözleri

Papa Franciscus'un Ermeni iddialarıyla ilgili sözleri
Papa Franciscus'un Ermeni iddialarıyla ilgili sözleri
- Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Papa Franciscus'un Ermeni iddialarıyla ilgili sözlerine tepki olarak, 40 üyeyle yapılacak İtalya ziyaretini iptal etme kararı aldı - Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt: - "Bu talihsiz açıklamadan sonra yönetimimizle programımızı iptal etme kararı aldık. Çok hassas davranıyoruz"

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, "Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın 40 kişilik üyeleriyle planladığı bir İtalya programı vardı. Bu talihsiz açıklamadan sonra yönetimimizle programımızı iptal etme kararı aldık" dedi.

Zıpkınkurt, katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'un, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddiaları konusunda yaptığı konuşmaya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Papa'nın açıklamalarını çok talihsiz bulduğunu söyledi.

ETSO'nun bu açıklamalardan sonra bir karar aldığını belirten Zıpkınkurt, şunları kaydetti:

"Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın 40 kişilik üyeleriyle planladığı bir İtalya programı vardı. Bu talihsiz açıklamadan sonra yönetimimizle programımızı iptal etme kararı aldık. Çok hassas davranıyoruz. Soykırımı tanıyan Bulgaristan ve Yunanistan 'daki partnerlerimizle bile iş birliğimize mesafe koyduk. Bu durumun üzerine gidiyoruz ve ciddi anlamda yanlış yaptıklarını anlatıyoruz. Eğer bizimle ilişkilerini devam ettirmek istiyorlarsa bu tavırlarından vazgeçecekler. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası bu konuda son derece seçici ve programı iptal etmemiz de bunun bir göstergesidir."