Paris'teki terör saldırısına tepkiler

Paris'teki terör saldırısına tepkiler
Paris'teki terör saldırısına tepkiler
-Saddet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Esmerer: -"Batıda sadece kendisine yapılan ön plana çıkıyor. Mazlum coğrafyalarda acımasızca yapılan terör görmezlikten geliniyor"

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Selman Esmerer, "Batıda sadece kendisine yapılan ön plana çıkıyor. Mazlum coğrafyalarda acımasızca yapılan terör görmezlikten geliniyor" dedi.

Esmerer, partisinin il başkanlığında yaptığı açıklamada, özellikle Fransa'daki saldırı nedeniyle dünyanın birinci gündeminin terör olduğunu söyledi.

Terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirten Esmerer, "Terör katliamdır, vahşettir. Hangi inançta, hangi düşüncede olursa olsun aklı selim olan herkesin kınaması gerekir" diye konuştu.

Türkiye 'nin de PKK nedeniyle yıllarca 40 bin şehit verdiğini belirten Esmerer, şunları kaydetti:

"Tabi sadece Türkiye'de değil, özellikle İslam coğrafyasında Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Myanmar, Afganistan'da yüze yakın kişi terörden ölüyor, katlediliyor. Dünya insanlığı bunları da görmeli. Sadece batıda yapılan terörü görerek dünya ayağa kalkmamalı. Özellikle dünyayı dizayn edenler bütün mazlum coğrafyaları da görmelidir. Bu noktada batı iki yüzlü ve çifte standart uyguluyor. Batıda sadece kendisine yapılan ön plana çıkıyor. Mazlum coğrafyalarda acımasızca yapılan terör görmezlikten geliniyor. Daha önemlisi de bunun alt yapısını kendileri oluşturuyor."

Dünyanın petrol, doğalgaz ve kıymetli madenler üzerine dizay edildiğini aktaran Esmerer, Avrupa 'daki terör olaylarını meydana getirenlerin Afrika kökenli olduğunu savundu.