(PAZARA) Edirne'den kısa kısa

(PAZARA) Edirne'den kısa kısa
(PAZARA) Edirne'den kısa kısa
-Edirne'deki hijyen eğitimleri devam ediyor

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nce düzenlenen hijyen eğitimleri devam ediyor.

 Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni İbrahim Taşkın, odanın toplantı salonunda düzenlenen eğitimde, katılımcılara güzellik ve saç bakım hizmetleri, pazarlama ve perakende, yiyecek içecek hizmetleri, toplum sağlığını koruyucu hizmetler ve gıda teknolojisi alanlarında bilgi verdi.

İşletme sahibi ve işletmede çalışan kişilerin yasa gereği hijyen eğitimi alması gerektiğini belirten Taşkın, "İşletmelerde çalışan kişilerin hepsi hijyen eğitimden geçmesi gerekiyor. Hijyen eğitimini yaptırmayan işletmelere hakkında Edirne İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde ceza kesiliyor" dedi.

 

-Satrançseverler kahvaltıda buluştu

 

 Edirne Satranç Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü, üyelerine yönelik tanışma ve dayanışma kahvaltısı düzenledi.

Edirne Satranç İl Temsilcisi ve Edirne Satranç Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü Başkanı İlker Sarıtekin, kentteki bir restoranda düzenlenen etkinlikte, satranç sporunun Edirne'de çok iyi bir noktaya geldiğini söyledi.

Sarıtekin, satrançseverlerin kahvaltıda kaynaştığını ve tanıştığını kaydetti.

  Türkiye Satranç Şampiyonu Esma Doğa Duran ise gelecek dönemde Edirne'yi en iyi yere taşımak için elinden geleni yapacağını kaydetti.

 

-"Duvarları yıkalım" projesi

 

Tut Elimi Derneği Edirne Şubesi öncülüğünde hazırlanan duvarları yıkalım projesi kapsamında çeşitli okullardan ve çocuk yetiştirme yurdunda kalan çocuklar at çiftliğinde birlikte vakit geçirdi.

İstanbul FMV Ayazağa Işık Lisesi, Enka Okulları, Terakki Vakfı Okulları ve Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencileri ile Edirne'deki yetiştirme yurdunda kalan çocuklar bir at çiftliğinde bir araya geldi.

Derneğin Edirne Şube Başkanı Şule Yörük, çocukların veya kişilerin hiçbir şekilde gruplandırılmaması gerektiğini söyledi.

Projenin hız kesmeden devam edeceğini aktaran Yörük, şunları kaydetti:

"Aile içinde yetişenler veya devlet koruması altında olanlar ayrımını kaldıralım amacındayız. Çocuklarımızın diğer çocukların onları sahiplendiğini görmelerini istiyoruz. Çünkü onlarda böyle bir düşünce var. Kendilerini çok iyi hissetmiyorlar bazen topluma karşı. Biz onların aklında bu duvarları yıkmak istiyoruz. Onun için böyle beraber bir etkinlik planladık."