Pirinçte KDV oranının düşürülmesi

Pirinçte KDV oranının düşürülmesi
Pirinçte KDV oranının düşürülmesi
- Edirne Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatif Birlikleri Merkez Birliği Başkanı Erken: - "Başbakan Davutoğlu'nun Tekirdağ'da verdiği KDV indirimi müjdesi bizi çok mutlu etti"

EDİRNE (AA) - Edirne Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatif Birlikleri Merkez Birliği Başkanı Ahmet Erken, Başbakan Ahmet Davutoğlu 'nun Tekirdağ'da verdiği pirinçte KDV indirimi müjdesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Erken, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pirinçte KDV oranının yüzde 8'den yüzde 1'e indirilmesinin olumlu bir karar olduğunu belirtti.

Yıllardır her platformda pirinçteki KDV oranının düşürülmesi gerektiğini dile getirdiklerini ifade eden Erken, şöyle konuştu:

"Başbakan Davutoğlu'nun Tekirdağ'da verdiği KDV indirimi müjdesi bizi çok mutlu etti. Hem üretici hem de tüketici açısından çok olumlu bir karar. Bu müjde bize 2015 yılının hasat döneminde yansıyabilir çünkü şu anda elimizde fazla pirinç mamulü çeltik kalmadı. 2015 yılındaki hasat döneminden sonraki süreçte bu indirimin üreticiye ne şekilde yansıyacağını göreceğiz."

Erken ayrıca çeltik üretiminde kullanılan enerjide de KDV indirimi beklediklerini vurguladı.

Başbakan Davutoğlu'ndan böyle bir müjdeyi de beklediklerini aktaran Erken, "Çeltik üreticisini destekleyen Başbakan Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na teşekkür ederiz. Umarım bundan sonra da üretime dayalı çalışmalarımızı sürdürürüz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Ahmet Davutoğlu

  ,

  KDV

  ,

  Köy

  ,

  edirne

  ,

  2015