Ramazan ayı dolayısıyla gıda satışı yapan iş yerleri denetlendi

Ramazan ayı dolayısıyla gıda satışı yapan iş yerleri denetlendi
Ramazan ayı dolayısıyla gıda satışı yapan iş yerleri denetlendi
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Zabıta ve sağlık birimleri müdürlüğü ekiplerince, ramazan ayı dolayısıyla gıda satışı yapan iş yerleri...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi Zabıta ve sağlık birimleri müdürlüğü ekiplerince, ramazan ayı dolayısıyla gıda satışı yapan yerleri denetlendi.

Ekipler, denetledikleri iş yerlerinde üretim, hijyen ve sağlık yönünden uyulması gereken kurallar hakkında da iş yeri yetkililerine bilgi verdi.

Aynı uygulamanın sıklıkla ramazan ayında devam edeceği ve kentte yaşayanların sağlığı için denetimlerin sıklaşacağı belirtildi.

 

-Ramazan eğlenceleri bu yılda devam edecek

 

Edirne Belediyesi'nce düzenlenen, ramazan eğlenceleri bu yılda devam edecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, eski ramazan eğlencelerinin yaşatılması amacıyla "Geleneksel Mahallede Ramazan Eğlenceleri"nin bu yıl ikincisinin düzenleneceği belirtildi.

Eğlencelerin 18 Haziran Perşembe günü Dilaverbey Mahallesi Cumhuriyet Parkı'nda başlayacağı aktarılan açıklamada şular kaydedildi:

"Edirne Belediyesi olarak, o eski ramazanları Edirne'de canlandırmak, gençlerimize Hacivat ile Karagöz'ü, Kanto sahne dansını tanıtmak istedik. Toplumların var olmasında örf ve adetlerin geleceğe taşınmasının önemini biliyoruz. Edirne Belediyesi olarak unutulmaya yüz tutmuş olan ramazan eğlencelerini, Edirne'de halkımızla birlikte yaşamak istedik. Ramazan boyunca her mahallemizde gerçekleştireceğimiz etkinliklerle eski ramazanların tadını hep birlikte yaşayacağız."

Eğlencelerin, ramazan ayı boyunca birçok mahallede düzenleneceğini belirtti.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  gıda

  ,

  ,

  edirne

  ,

  perşembe

  ,

  iş yeri