Ramazan Bayramı'na doğdu

Ramazan Bayramı'na doğdu
Ramazan Bayramı'na doğdu
-Edirne Belediye Başkanı Gürkan: -"Birlik ve beraberlik duygularının paylaşılmasında dini ve milli günlerin önemi büyüktür

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, birlik ve beraberlik duygularının paylaşılmasında dini ve milli günlerin öneminin büyük olduğunu bildirdi.

Gürkan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, topluma huzur, sofralara bereket getiren, dayanışma ve hoşgörü ortamı içerisinde bir Ramazan ayının daha sonuna gelindiğini belirtti.

Bayramı karşılıyor olmanın sevinç ve mutluluğunun yaşandığını aktaran Gürkan, şunları kaydetti:

"Birlik ve beraberlik duygularının paylaşılmasında dini ve milli günlerin önemi büyüktür. Bayramlar kırgınlıkların, küslüklerin unutulup, sevgi ve barış adımlarını atmak adına da güzel bir vesiledir. Bu vesile ile bizi birbirimize yakınlaştıran, sevgimizi, dostluk bağlarımızı güçlendiren Ramazan Bayramı coşkusunun ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini; savaşların ve kavgaların yerini, hoşgörü ve barışa bırakmasını temenni ediyorum. Varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz aile büyüklerimizi ziyaret edildiği; çocukların sevindiği; yoksulların, kimsesizlerin hatırlanıp; küskünlerin ve kırgınların barıştığı; sevgi ve dostlukla, birlik - beraberlik içerisinde, huzurla geçireceğimiz bir bayram dileğiyle, değerli Edirne halkının ve Müslüman aleminin bayramını kutluyorum."

 


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Aile

  ,

  zaman

  ,

  Birlik

  ,

  edirne