Rehberlere vakıf eserleri anlatılacak

Rehberlere vakıf eserleri anlatılacak
Rehberlere vakıf eserleri anlatılacak
EDİRNE (AA) - Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Rehberler Odası'na kayıtlı bakanlık onaylı rehberlere yönelik tanıtım ve eğitim semineri...

EDİRNE (AA) - Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Rehberler Odası'na kayıtlı bakanlık onaylı rehberlere yönelik tanıtım ve eğitim semineri düzenlenecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Rehberler Odası'nın talebi üzerine, İstanbul ve Edirne'de bulunan vakıf kültür varlıkları ile vakıf kültürü rehberlere anlatılacak.

"Vakıf Başkenti Edirne" ve "Vakıf Şehir İstanbul" ana konularıyla yapılacak etkinliğin 2 Ekim Cuma günkü bölümü ise Edirne'de gerçekleştirilecek.

Edirne'de bulunan çarşı, cami, müze, hamam, kervansaray gibi çok sayıda vakıf kültür varlığının, gün boyunca bu kapsamda eğitime katılan rehberlere tanıtılması planlanıyor. Eğitim süresince, Edirne'nin barındırdığı çok sayıda vakıf kültür varlığı ile hem kent hem de ülke turizmine katkısı hatırlatılacak ve bu eserlerin turizm potansiyelinin yüksekliği vurgulanacak.

 


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Turizm

  ,

  Cami

  ,

  Müze

  ,

  ülke

  ,

  eğitim

  ,

  kültür

  ,

  kent

  ,

  edirne