"Rus takımını Türk misafirperverliği ile ağırlayacağız"

"Rus takımını Türk misafirperverliği ile ağırlayacağız"
"Rus takımını Türk misafirperverliği ile ağırlayacağız"
- Edirne Belediyesi Edirnespor Kulübü Başkanı Boyacıoğlu: "Sporun dostluk, kardeşlik ve centilmenlik olduğu bilinci ile Enisey maçında ülkemizi Rusya'da en iyi şekilde temsil ettik" - "Rus takımı Chevakata'yı Edirne'de Türk misafirperverliği ile ağırlayacağız"

EDİRNE (AA) - Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası C Grubu'nda Rusya'da Enisey ile karşılaşan Edirne Belediyesi Edirnespor kafilesi yurda döndü.

Kulüp başkanı Murat Boyacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 73-70 mağlup oldukları maçtan önce bazı sorunlar yaşadıklarını belirtti.

Kafilenin Moskova'da pasaport kontrolününde bekletildiğini söyleyen Boyacıoğlu, "Burada gümrük sahasında yaşatılan geciktirmelerden dolayı Krasnoyarsk bağlantılı ikinci uçuşu kaçırmıştık. Dört saat sonraki diğer bir Krasnoyarsk uçuşu ile maçın oynanacağı şehre 20 saatlik zorlu ve stresli bir yolculuk sonrasında varabilmiştik" diye konuştu.

Moskova'daki havaalanında FIBA, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği ve Rusya Basketbol Federasyonu yetkililerinin Edirne kafilesine yardımcı olduğunu aktaran Boyacıoğlu, şunları kaydetti:

"Rusya'da bize yardımcı olanların her birine desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Krasnoyarsk şehrinde güvenlik adına her türlü tedbir alınmıştı. Otelimize, antrenmanlara ve maçımıza polis eskortları eşliğinde hareket ettik. Orada bulunduğumuz süre içinde bize her türlü kolaylık sağlandı. Kulüp olarak Enisey maçı için tedirgin yola çıkmıştık. Sporun dostluk, kardeşlik ve centilmenlik olduğu bilinci ile Edirnemizi ve ülkemizi Rusya'da en iyi şekilde temsil ettik. Gümrük sahası dışında hiçbir sorunun yaşanmaması sporun birleştirici gücünün bir göstergesidir. Sporcularımız ve teknik heyetimiz giderken gergin ve sıkıntıları anlar yaşadılar ancak dönüş yolculuğu esnasında hiçbir problemin olmaması bizi çok rahatlattı."

Kupada 17 Aralık Perşembe günü Rus takımı Chevakata'yı ağırlayacaklarını dile getiren Boyacıoğlu, "Rus takımını Türk misafirperverliği ile ağırlayacağız. Söz konusu maç için Edirne'ye gelecek Rus takımına sporun birleştirici gücünü gösterip, fair-play çerçevesinde davranacağımıza hiç kimsenin kuşkusu olmasın" şeklinde konuştu.