Saadet Partisi İl Başkanı Demirkıran:

Saadet Partisi İl Başkanı Demirkıran:
Saadet Partisi İl Başkanı Demirkıran:
-"Türkiye'de yaşanan sorunlara ilişkin Saadet Partisi'nin birçok öneri ve uygulaması vardır "

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran,  Türkiye 'de yaşanan sorunlara ilişkin Saadet Partisi'nin birçok öneri ve uygulamasının olduğunu bildirdi.

Demirkıran, yaptığı yazılı açıklamada, çözüm sürecinin bir oyalanma süreci olduğunu savundu.

Yeryüzündeki tüm Müslümanların tek bir millet olduğunu belirten Demirkıran, şöyle devam etti:

"Bu coğrafyadaki sınırlar bölge halklarının rızasıyla çizilmiş sınırlar değildir. Bu sınırları emperyalizm çizmiştir. Ankara bizim, Edirne bizim, İstanbul bizim, Diyarbakır bizim de Şam elin, Bağdat elin, Kerkük elin, Kudüs elin, Mekke elin değildir. Son yaşanan olaylarla ilgili öncelikle insanların temel hak ve özgürlüklerini teminat altına alan, bölge yada etnik merkezli değil, adalet merkezli, hakkı üstün tutan, kısa ve net bir anayasa hazırlanmalıdır. Anayasa da temel prensip kendin için istediğini diğerleri için de istemek, kendin için istemediğini diğerleri için de istememek olmalıdır. Bölgedeki tüm gruplar öncelikle faize dayalı küresel sömürü sisteminin tasallutundan kurtulmanın gayreti içerisinde olmalıdır. Bunun en önemli aşaması çatışma ortamının son bulması ve sürdürülebilir diyaloglar için çaba sarf etmektir."

Demirkıran, Türkiye'de yaşanan sorunlara ilişkin Saadet Partisi'nin birçok öneri ve uygulamasının olduğunu bildirdi kaydetti.