Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
- "Her gün 1 milyon 100 binden fazla hastamıza sağlık hizmeti veriyoruz. 530 bin çalışanımız var. Bu insanlar son derece fedakar, özverili 24 saat kesintisiz hizmet veriyorlar. İstisnai bazı ufak tefek şeyler de kamuoyuna bu arkadaşların suçuymuş gibi yansıtılmamalı"

EDİRNE (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Her gün 1 milyon 100 binden fazla hastamıza sağlık hizmeti veriyoruz. 530 bin çalışanımız var. Bu insanlar son derece fedakar, özverili 24 saat kesintisiz hizmet veriyorlar. İstisnai bazı ufak tefek şeyler de kamuoyuna bu arkadaşların suçuymuş gibi yansıtılmamalı" dedi.

30. İl Müftüleri İstişare toplantısına katılmak üzere Edirne'de bulunan Müezzinoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Müezzinoğlu, bir basın mensubunun " İstanbul 'da dün akşam çıkışı saatlerinde trafikte görülen ve tören için yola çıkan çok sayıda ambulansın tedirginlik yarattığı"na ilişkin sözleri üzerine, bir sıkıntı olmadığını belirtti.

Ambulansların acil durumlarda ve hastalarımıza şifa için çalıştığını aktaran Müezzinoğlu, "798 ambulansın dağıtımını Tekirdağ merkezli olarak yapacağız. Trafikte ambulansların, her zaman geçiş üstünlüğü var. Orada da bunu kullandılar" diye konuştu.

 

- Sağlıkçıların yoğun bakım ünitesinde kebap yediği iddiası

 

Müezzinoğlu, Elazığ'da özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde çekildiği iddia edilen kebap yeme görüntülerinin sorulması üzerine ise şu açıklamayı yaptı:

"Her gün 1 milyon 100 binden fazla hastamıza sağlık hizmeti veriyoruz. 530 bin çalışanımız var. Bu insanlar son derece fedakar, özverili 24 saat kesintisiz hizmet veriyorlar. İstisnai bazı ufak tefek şeyler de kamuoyuna bu arkadaşların suçuymuş gibi yansıtılmamalı. Her gün 1 milyondan fazla insana şifa dağıtan bu güçlü kuruluşun istisnai bazı hataları, eksikleri olabilir. Onu da milletimizin sağduyusu ve vicdanı hoş görür. Bunu kendi içimizde yine değerlendiririz."


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Akşam

  ,

  İddia

  ,

  ,

  zaman

  ,

  derece

  ,

  hizmet

  ,

  edirne