Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirne'de

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirne'de
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirne'de
- Bakan Müezzinoğlu: -"Siyaset yapıyoruz 'AK Partili'yiz' diyoruz, evet AK Parti'nin siyasi misyonunu benimsemiş insanlarız, ama bir CHP'liyi, bir MHP'liyi düşman gibi gören bir yanlışa da AK Parti kadroları olarak da düşmemeliyiz" -'' Seçim öncesi bu milletin iradesine tuzak kuranlar, birilerini parlatanlar, birilerini cici çocuk gösterenler, hemen çok geçmedi, seçimlerden 15 gün sonra evinde yatağında uyuyan güvenlik görevlilerimizi katlettiler''

EDİRNE (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Siyaset yapıyoruz 'AK Partili'yiz' diyoruz, evet AK Parti 'nin siyasi misyonunu benimsemiş insanlarız, ama bir CHP 'liyi, bir MHP 'liyi düşman gibi gören bir yanlışa da AK Parti kadroları olarak da düşmemeliyiz" dedi.

AK Parti Edirne İl Danışma Meclisi'ne katılmak üzere geldiği Edirne'de Müezzinoğlu, Alo 182 Çağrı Merkezi'ni ziyaret etti. Çalışanlarla sohbet eden Bakan Müezzinoğlu, randevu için arayan vatandaşlardan bazılarının çağrılarını kabul etti, onlara kendini tanıtarak randevu verdi.

Fırınlarsırtı mevkisinde yapımı süren Edirne İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemede bulunan Bakan Müezzinoğlu, özel bir hastanede AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Hakan Dağdeviren'in bebeğini ziyaret etti.

Hastane girişinde Dağdeviren'in kayınpederi Dilaver Babiliç'in sigara içtiğini gören Bakan Müezzinoğlu Babiliç'ten sigara içmeme sözü alarak, sigara paketine el koydu.

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra partisinin İl Danışma Meclisi'ne katıldı. Müezzinoğlu, AK Parti döneminde Edirne merkez ve ilçelerinin tüm Türkiye'de olduğu gibi büyük hizmetler aldığını söyledi bu yatırımları sıraladı.

Zaman zaman kör odakların Türk milleti üzerinde oyunlar oynadığını, ancak bu milletin her zaman birlik beraberlikle bu oyunları bozduğunu ifade eden Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Bu millet kendisine yapılmasını istemediği hiçbir yanlışı başkasına yapmayan, kendisine yapılmasını istediği iyiliği, güzelliği de başkasına yapmaktan onur duyan bir millettir. Bu milletin medeniyet anlayışı hak ve adaletten yanadır. Geleceği yakarak, yıkarak, parçalayarak değil birlik ve beraberlik içinde olarak bugünlere gelmiştir. Zaman zaman ağır bedeller ödenmiştir, bu milletin medeniyet anlayışıyla kavgası olanlar ayrıştırmaya, bu milleti çatıştırmaya gayret göstermişlerdir. Birbirine kenetlenen ve asla umutsuzluğa düşmeyen zor günlerinde liderlerini çıkarabilen, geleceğe umut ve güvenle yürümeye devam etmiş, devam da edecektir.

Milletler bakidir, özellikle bu millet genç cumhuriyetiyle sonsuza kadar yürüyecektir. Yeter ki biz milletçe birlik ve beraber olalım, yeter ki biz birbirimizi nefsimizle değil, vicdanımızla sevelim çünkü nefis sevgisi gelip geçicidir.O nedenle biz bu bayrağa vicdanımızla bağlıyız, şu toprağa gönlümüzle bağlıyız, biz bu milletin medeniyet anlayışına genlerimizle bağlıyız, dolayısıyla genlerimizin derinliklerinde olan bağlılıklarımızı ayrıştırmak isteyenlere, 'böl-parçala-yut' taktiğini gütmek isteyenlere fırsat vermeden bu yolculuğu yürüyeceğiz."

AK Parti'nin tüm Türk insanını kucaklayan bir misyonu olduğunun altını çizen Bakan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Siyaset yapıyoruz 'AK Partili'yiz diyoruz, evet AK Parti'nin siyasi misyonunu benimsemiş insanlarız, ama bir CHP'liyi, bir MHP'liyi düşman gibi gören bir yanlışa da AK Parti kadroları olarak da düşmemeliyiz. Onlar da vatanını seven, milletini seven, bayrağını seven farklı düşüncelerinin doğru olduğuna inanan ama vatan, bayrak, millet uğruna ortak noktaları bulabilme anlayışını merkeze alarak bu yolculuğu daha güçlü yapabiliriz.

O nedenle '400 bin Edirneli' diyoruz, o nedenle '78 milyon ülke vatandaşımız' diyoruz, o nedenle 'AK Partili kadroları arasında hırsızlar, vatan hainleri, ahlaksızları barındıramaz' diyoruz. Onun dışında herkesi ama herkesi kucaklamak, herkesle bu ülkenin yarınlarını konuşmak, ortak hedefler için birlikte yürümek boynumuzun borcu, bu hem insani, hem siyasi, hem İslami, hem milli görevimizdir. Daraltan değil, kucaklayan bir anlayışı merkeze aldık almaya da devam ediyoruz.

 

-"Samimiyet, gayret, birlik ve beraberlik bizim yol haritamızdır"

 

AK Parti'nin her zaman milletin partisi olma misyonuyla politika yaptığını vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Bunu ne zaman çok güçlü yaptık karşılığını gördük, ne zaman buralarda zafiyet veya hatalarımız oldu hemen daralmalar başladı. Dolayısıyla 7 Haziran seçimlerinden bir ders çıkaracaksak - AK Parti kadroları her zaman her hadiseden ders çıkarmayı bilmiştir - Kurulduğu günden beri bu millet diyor ki, 'ben sana inanıyorum, sana güveniyorum, benim hayallerimin öncülüğünü yaptığına inanıyorum' kurulduğumuzdan beri millet bizi hep birinci millet yaptı.

Ama ilk defa farklı bir mesaj verdi, 'Dokuz defa karşıma geldin dokuzunda da seni iktidar yaptım, ne istediysen verdim, seni ilk kez uyarıyorum, cezalandırıyorum demiyorum, millete olan samimiyetini bir kez daha gözden geçir, zafiyetlerin var ise bir kez daha kontrol et, gayretini gözden geçir, birlik beraberliğinizde bir zafiyet varsa, kendi aralarınızda birlik beraberiklerde sorun varsa, ben olmazsam batsın burası dediyseniz bunu da gözden geçirin' dedi. Samimiyet, gayret, birlik ve beraberlik bizim yol haritamızdır."

-''Millet varsa bakansın, millet yoksa ancak kendi kendine bakarsın''

Müezzinoğlu, ülke ve ülke geleceğine karşı sorumluluklarının olduğunu vurgulayarak, daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte, omuz omuza vererek yürüyeceklerini söyledi.

'AK Partiliyim' diyen herkesin mütevazi, merhametli ve milletin hak ve hukuku adına mert olması gerektiğini anlatan Müezzinoğlu, ''Sıkıntıya gelince yan çizmeyecek, zora gelince kaybolmayacak, zor günde bu milletin hak ve hukuku adına mertçe duracak. Çünkü bu milletin fıtratı mertlik ve mütevazi olmaktır. 'Ben bakan oldum', yok kardeşim millet varsa bakansın, millet yoksa ancak kendi kendine bakarsın. 'Ben milletvekiliyim'' millet varsa vekilsin. Herhangi bir sıfatı taşırken bu sıfatı millet adına taşımanın sorumluluğu ve bilinci var. Bunun gereğini yapmak zorundayız'' dedi.

"7 Haziran seçimi" sonrası doğru dersler çıkartarak millet adına yolculuğa devam edeceklerini ifade eden Bakan Müezzinoğlu, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana gücünü milletten aldığını söyledi.

Türkiye'de her yaşta 1 milyon 250 bin çocuk ve genç nüfus olduğunu anlatan Müezzinoğlu, ''Bu zenginliğin kıymetini bilmek gerekir. Dışlamadan, ayrıştırmadan, çatıştırmadan insanımızı ve ülkemizi kucaklayarak yarınlarımıza daha güçlü yürümemiz gerekir'' dedi.

 

- ''Milletin vicdanı hiç yanlış yapmadı'',

 

Müezzinoğlu, milletin vicdanının her zaman doğru karar verdiğini, hiçbir dönemde yanlış yapmadığını anlattı.

Milletin vicdanı ile birlikte hareket edenlerin hiçbir zaman kaybetmeyeceklerini vurgulayan Müezzinoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

''Hiçbir dönemde de yanlış yapmadı. Yeter ki o vicdanla beraber yürüyebilmeyi başaralım, yeter ki kendi vicdanımızla milletin vicdanını örtüştürelim. O nedenle AK Parti kendisini yeniden check edecekse ki etmiştir, millet vicdanıyla kendi vicdanını örtüştürmek ve daha güçlü bir noktaya getirmek. Seçimler biteli 2 buçuk ay oldu. Bir vatandaş olarak yaşananlardan utanıyorum. Üçüncü sınıf bir tiyatro oyununu bu millete seyrettiriyoruz.

Bu millete de bedel ödetiliyor. Seçim öncesi bu milletin iradesine tuzak kuranlar, birilerini parlatanlar, birilerini cici çocuk gösterenler, hemen çok geçmedi, seçimlerden 15 gün sonra evinde yatağında uyuyan güvenlik görevlilerimizi katlettiler. İnsanlıkla bağdaşmayan, insanlık dışı şekilde. Yine o çirkin yüzlerini gösteren fotoğrafla karşılaştık. Bütün bunlara karşı yine AK Parti'ye önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Milletin vicdanını ile birlikte yürüyerek bu yolculuğu yapacağız. Bu milletim kaderiyle uzun süredir oynuyorlar''

 

- ''Başkanlık sistemini milletimize yanlış anlatıyorlar''

 

Bakan Müezzinoğlu, Türkiye'nin güçlenmesini ve büyümesini istemeyen kişilerin başkanlık sistemini millete yanlış anlattığını ifade etti.

Başkanlık sistemine karşı çıkanların derdinin millet ve hizmet olmadığını dile getiren Müezzinoğlu, ''Başkanlık sistemine karşı çıkanların esas derdi millet değildir. Türkiye'nin büyümesi değildir. Kendilerinin güçlü olmasıdır. Kendilerinin hükmedeceği bir millet olmasıdır. İstikrar ve sular ne kadar bulanırsa onlar o kadar rahat ederler. İşte iki, üç ayı gördük. Şimdi seçimlere kadar bir bu kadar daha geçecek. Seçimlerden sonra ne olacak? Öyle ya da böyle bazen terörü azdırarak, bazen provokasyonlar yaparak kendi istedikleri bir iktidar olmazsa yeni yeni oyunlar ve tezgahlar kuracaklar'' diye konuştu.

AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir de son dönem Türk siyaset tarihinde bir AK Parti bir de diğerlerinin olduğunun son hükümet çalışmalarında da görüldüğünü ifade etti.

AK Parti Edirne İl Başkanı Rafet Sezen ise ufukta görülen seçim nedeniyle partinin tüm organlarının birlik beraberlik içinde çalışması gerektiğini söyledi.