"Sağlık için hareket et günü" etkinliği

"Sağlık için hareket et günü" etkinliği
"Sağlık için hareket et günü" etkinliği
EDİRNE (AA) -"Sağlık için hareket et günü" kapsamında Edirne'de yürüyüş gerçekleştirildi.Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen...

EDİRNE (AA) -"Sağlık için hareket et günü" kapsamında Edirne'de yürüyüş gerçekleştirildi.

Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşe, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Kişioğlu, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahattin İlter, sağlık çalışanları, Süheyl Ünver  Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş Atatürk Anıtı önünde başlayıp Saraçlar Caddesi'nin sonuna kadar devam etti.

Yürümenin insan vücuduna çok faydalı bir aktivite olduğunu belirten Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Kişioğlu, "Bu etkinlikler ile sağlıklı yaşam için hareket etmeyi bir alışkanlık haline getirmeye çalışıyoruz" dedi.

Edirne Halk Sağlığı Müdürü Dr.  İlter ise, kronik hastalıkların en büyük sebeplerinden birinin hareketsizlik olduğunu söyledi.

Sağlıklı bir yaşam için insanları günde en az yarım saat yürümesi gerektiğini ifade eden İlter, "Halkımızdan isteğimiz mutlaka hareket etmelerini sağlayacak sebepler aramaları, bu onların kan dolaşımını hızlandıracaktır, eklemlerinin hareketliliğini arttıracaktır ve birçok kronik hastalığı önleyecektir" dedi.

Yürüyüş esnasında İlter ve Kişioğlu, vatandaşlara karanfil dağıttılar.