Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
-Opr. Dr. Kamil Furtun'un öldürülmesi, Edirne'deki sağlık çalışanlarınca protesto edildi

EDİRNE (AA) - Samsun'da, Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde silahlı saldırı sonucu Opr. Dr. Kamil Furtun'un öldürülmesi, Edirne'deki sağlık çalışanlarınca protesto edildi.

Kentteki çeşitli hastane, sağlık ocağı ve aile hekimliklerinden görev yapan sağlık çalışanları Edirne Devlet Hastanesi önünde toplandı.

Edirne Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu, burada yaptığı konuşmada, sağlık hizmeti veren, şifa dağıtan tüm sağlık çalışanlarına her türlü kötü muameleyi kınadıklarını söyledi.

Şiddetin, toplumun genel sorunu olduğunu ifade eden Kişioğlu, ''Özellikle meslektaşlarım, şifa vermek için mesai mefhumu gözetmeksizin 24 saat çalışmaktadır. Arkadaşlarımız, bu işi büyük bir hazla, maneviyatla gerçekleştirmektedirler. Bu meslektaşlarımıza sevgiyle yaklaşmamız gerektiğini unutmayalım. Tüm çalışanlarımıza sevgiyle tutunalım. Şifa veren ellere vefa göstermemiz lazım. Bu vesileyle Samsun'daki görev yaptığı hastanede silahlı saldırı sonucu şehit olan Dr. Kamil Furtun'a Allah'tan rahmet diliyorum'' diye konuştu.

Sağlık çalışanları daha sonra kortej halinde Saraçlar Caddesi'ne yürüdü.

Edirne  Belediye Başkan Yardımcısı ve Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ise Saraçlar Caddesi'nde yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarına şiddetin güçlü yasalarla önlenebileceğini kaydetti.