SARDOS kuzey Marmara'yı pedalladı

SARDOS kuzey Marmara'yı pedalladı
SARDOS kuzey Marmara'yı pedalladı
EDİRNE (AA) - Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) toplumu bisiklet kullanımına özendirmeyi amaçlıyor.SARDOS grup sözcüsü Faruk Eker, yaptığı...

EDİRNE (AA) - Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) toplumu bisiklet kullanımına özendirmeyi amaçlıyor.

SARDOS grup sözcüsü Faruk Eker, yaptığı yazılı açıklamada bisiklet grubunun kuzey Marmara bölümünde 3 günde 250 kilometre pedal çevirdiğini belirtti.

Keşan'dan başlayan bisiklet turunun Şarköy, Mürefte, Uçmakdere, Kumbağ, Tekirdağ ve Malkara üzerinden devam ettiğini vurgulayan Eker, amaçlarının bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak olduğunu ifade etti.

Bisikletin de bir ulaşım aracı olarak kullanılabileceğini aktaran Eker, şunları kaydetti:

"Bisikleti gelişmiş toplumların ulaşım aracı ve gelişmişliğin sembolü olarak görüyoruz. Bisiklet doğa dostu bir ulaşım aracıdır. Çevreye zehirli gaz salınımı yapmayarak hem kullanıcının sağlığını, hem  çevredeki canlıların sağlığını korur, hem de daha uzun ömürlü ve temiz dünya için katkı sağlar. Motorlu taşıtlarla ulaşımda duyamayacağınız hisleri bisiklette duyarsınız, doğayı koklar, doğayı duyar, rüzgarın yaptığı masajı hisseder ve istediğiniz zaman doğaya temas edersiniz, bu bambaşka bir duygudur.

Bu sebeple bisiklet kullanımı ve bisiklet olgusunu yaymak ve her gün daha çok insanı bisiklet kullanımına yönlendirmek birinci hedefimizdir.  Bu güzel günlerde herkesi bisiklete binmeye davet ediyoruz."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Ulaşım

  ,

  doğa

  ,

  zaman

  ,

  kuzey

  ,

  edirne