Şarkıcı Leman Sam, Edirne'de konser verdi

Şarkıcı Leman Sam, Edirne'de konser verdi
Şarkıcı Leman Sam, Edirne'de konser verdi
EDİRNE (AA) - Şarkıcı Leman Sam, Edirne'de konser verdi.Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nin çok amaçlı salonunda sahne alan Sam, son çıkan...

EDİRNE (AA) - Şarkıcı Leman Sam, Edirne'de konser verdi.

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nin çok amaçlı salonunda sahne alan Sam, son çıkan albümünden ve eski albümlerinden şarkılar seslendirdi.

Sam, şarkı arasında yaptığı konuşmada, siyaset konuşmaması gerektiğini söyledi.

Siyaset konuştuğu zaman konserdeki vatandaşlardan parmaklarıyla sus yaparak kendisini uyarmasını isteyen Sam, şunları kaydetti:

 "İnsanlarla karşı karşıya bazı şarkıları söylemek çok güzel. Tabii albüm yapmasaydım şarkılar kimseye ulaşmayacaktı ama en iyisi sosyal medya. Prodüktörüme sordum, 'ne durumda' dedim. 'Ben iyiyim bu konuda' dedi. 'İyi o zaman' dedim. 'İndirin, indirin dinleyin' diyorum herkese. Nasılsa indirip dinliyorlar. Hiç değilse daha fazla dosta ulaşıyor şarkılar. O şarkıları aralara serpiştirerek söylüyorum. Tabii sosyal medya deyince beni parçik, pinçik ediyorlar ya. O kadar zaman konserler verdim, o kadar zaman şarkılar söyledim, o kadar eylemlere katıldım ama hiç bu kadar ünlü olmadım. Gerçekten, tahmin edemezsiniz. Yolda 'eyvah bir tane vurur mu' derken, boynuma sarılıyorlar. Demek ki ne güzel beni sevenler varmış."

Sam, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Can Dündar'a da selam gönderdi.

Şarkıcı Leman Sam'ın, geçen yıl Kurban Bayramı'nda kesilen hayvanlar için attığı bir tweet nedeniyle "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak" suçundan yargılandığı davada, bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine hükmedilmişti.