Şehirler ve Kültürler Projesi

Şehirler ve Kültürler Projesi
Şehirler ve Kültürler Projesi
- Edirne'den 160 öğrenci, Adana, Amasya ve Ankara'ya gidecek

EDİRNE (AA) - Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen "Şehirler ve Kültürler Projesi" kapsamında Edirne'den 160 öğrenci Adana, Amasya ve  Ankara 'ya gideceği bildirildi.

İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, gençlerin proje kapsamında farklı illerden gelen gençlerle tanışarak yeni arkadaşlar edineceği belirtildi.

Projenin ülke çapında gerçekleştirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ağustos ve eylül aylarında 160 genç Edirne'den yola çıkacak. Projeye katılım gönüllü gerçekleşecek. Ayrıca ülkemizin çeşitli illerinden 600 genç, ilimize gelerek şehrin doğal güzelliklerini görmeleri, muhteşem tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri sağlanacak. Programda tarihi ve kültürel alanda hareketlilik faaliyetlerinin yanı sıra, belirlenen temaya uygun olarak 100. yılında Çanakkale, Osmanlı başkentleri, madde bağımlılığı seminerleri verilecektir. Sinema gösterimi, çeşitli gönüllülük faaliyeti etkinlikleri yapılacaktır. Şehirler ve Kültürler Projesi, gençlerin ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görmeleri, kültürlerini geliştirerek, Anadolu'da kök salıp büyümüş derin ve heybetli medeniyetimizi tanımaları, yapılacak eğitim faaliyetleri ile gençlerimizi bilinçlendirmek amacıyla başlatılmış bir hareketlilik projesidir."