Şehit aileleri ve gaziler ekmeği yarı fiyatına alacak

Şehit aileleri ve gaziler ekmeği yarı fiyatına alacak
Şehit aileleri ve gaziler ekmeği yarı fiyatına alacak
- Edirne'nin Keşan ilçesinde, şehit aileleri ve gazilere ekmeğin yüzde 50 indirimli satılması kararlaştırıldı - Belediye Başkanı Özcan: "Bu jestlerinden ve toplumsal duyarlılıklarından dolayı bütün fırıncılarımıza teşekkür ediyorum"

EDİRNE (AA) - Keşan ilçesindeki fırınlarda, şehit aileleri ve gazilere  ekmek  yüzde elli indirimle satılacak.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, belediyede düzenlene toplantıda, Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği ve Keşan Fırıncılar Derneği işbirliğiyle bir ilke imza attıklarını söyledi.

İlçe  merkezi, belde ve köylerindeki 32 fırında şehit aileleri ile gazilere ekmeğin yüzde 50 indirimli satılacağını ifade eden Özcan, şöyle konuştu:

"Bu teklifi bana Keşan Fırıncılar Derneği Başkanı Necmettin Baygül getirdi. Şehitlerimizin yakınları ile gazilerimize ekmeği rayiç bedelin yüzde 50 altında satma kararı aldıklarını söyledi. Bu jestlerinden ve toplumsal duyarlılıklarından dolayı bütün fırıncılarımıza teşekkür ediyorum. Bu memleket özveriyle doğdu. Karar hayırlı olsun."

Baygül de amaçlarının, ülkenin sınırlarını muhafaza ederek terörle mücadelede gazi veya şehit olan kişilerin ailelerine destek vermek olduğunu söyledi. 

Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Ferhat Dönmez ise kendilerine böyle bir olanağı sağlayanlara teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  ekmek

  ,

  edirne