Şehit Ressam Hasan Rıza MYO'nun mezuniyet töreni

Şehit Ressam Hasan Rıza MYO'nun mezuniyet töreni
Şehit Ressam Hasan Rıza MYO'nun mezuniyet töreni
EDİRNE (AA) - Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı.Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, Devlet...

EDİRNE (AA) - Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı.

Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, Devlet Konservatuvarı Sanat ve Eğitim Merkezinde öğrencileri tebrik etti.

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin de öğrencilerin sorumluluğunun daha da arttığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

" Aileleriniz ve hocalarınızın sevgisi, ilgisi ve desteğiyle, hocalarınızın sizlere aktardığı bilgi, görgü ve deneyimlerle yetiştiniz. Bugün kendiniz ve ailelerinizin yanı sıra artık ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlu hale geliyorsunuz. Kendinizin ve toplumun ihtiyaçlarına uygun hedefler seçin. İşinizi zamanında ve doğru yapmak, disiplinli ve düzenli çalışmak, yaşam felsefenizin bir parçası olsun."

Pişkin, ailelerin çocukların gelecekleriyle ilgili kaygı duymamaları gerektiğini, çünkü çok değerli hocalardan eğitim alıp geliştiklerini söylerken emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tören, okul birincisi Nevrez Bulut'un yaş kütüğüne plaket çakması, tüm öğrencilere belgelerinin verilmesi ve meslek andının okunmasıyla son buldu.


 


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Trakya

  ,

  sanat

  ,

  şehit

  ,

  Bugün

  ,

  Yaşam

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  Karşı

  ,

  edirne