Selimiye Camisi, kitap ve broşürlerle tanıtılıyor

Selimiye Camisi, kitap ve broşürlerle tanıtılıyor
Selimiye Camisi, kitap ve broşürlerle tanıtılıyor
EDİRNE (AA) - Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi, Yunanca, Bulgarca, Almanca, İngilizce kitap ve broşürlerle tanıtılıyor.Caminin...

EDİRNE (AA) - Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi, Yunanca, Bulgarca, Almanca, İngilizce kitap ve broşürlerle tanıtılıyor.

Caminin girişindeki sağ ve sol kolonlarının yanına konulan küçük kitaplıkta, turistlerin bilgilenmesi amacıyla kitap ve broşürler yer alıyor.

Ziyarete gelen turistler, kendi dillerine çevrilmiş kitap ve broşürlerden camiye ve İslam'a ilişkin bilgiler ediniyor.

Selimiye Camisi Baş İmam Hatibi Tamer Alat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Selimiye Camisi'nin bir şaheser olduğunu söyledi.

Selimiye Camisi ve Külliyesi'nin UNESCO Dünya Kültür  Mirası Listesi'nde yer aldığını belirten Alat, şöyle konuştu:

"Camimizi ziyarete gelen yabancı turistlere tanıtabilmek düşüncesiyle hem camiyle hem de yüce dinimiz İslam ile ilgili çeşitli broşürler bastırıyoruz, hazırlatıyoruz. Bunları turistlerin hizmetine ücretsiz sunuyoruz. Ziyarete gelen turistler bu uygulamadan son derece memnun. İnşallah devam edecek bu hizmet. Şu an İngilizce, Almanca, Yunanca ve Bulgarca broşürlerimiz ile İslam dinini tanıtan kitaplarımız var. Tabii bunları daha çeşitli dillerde bastırmayı düşünüyoruz."