Selimiye, Yunanistan ve Bulgaristan'dan da görülebilecek

Selimiye, Yunanistan ve Bulgaristan'dan da görülebilecek
Selimiye, Yunanistan ve Bulgaristan'dan da görülebilecek
- Edirne Valisi Şahin: - ''Selimiye Camisi, aydınlatma çalışmasının ardından Yunanistan ve Bulgaristan'dan da çok güzel bir şekilde görülebilecek''

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Selimiye Camisi'nin, yapılan ışıklandırma çalışmasının ardından Yunanistan ve Bulgaristan 'dan da görülebileceğini söyledi.

Vali Şahin, Polis Evi Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Selimiye Camisi'nin ışıklandırılması için yapılan çalışmalarda sona gelindiğini bildirdi.

Caminin kubbesi ve avlusu dahil 2 bin 656 armatür takılarak ışıklandırılacağını anlatan Şahin, şu bilgileri verdi:

''Selimiye Camisi'ni en güzel şekilde aydınlatmak istiyoruz. Bu konuda yapılan çalışmalar tamamlandı. Camiye 2 bin 656 tane armatür takılarak dış çevresi aydınlatılacak. Selimiye Camisi, aydınlatma çalışmasının ardından Yunanistan ve Bulgaristan'dan da, 50-100 kilometre mesafeden çok güzel bir şekilde görülebilecek. Biz de valilik kaynağıyla Eski ve Üç Şerefeli camilerinin aydınlatmasını yapacağız.''

Vali Şahin, 1 milyon 534 bin liraya mal olan aydınlatma çalışmalarının yaklaşık 90 gün süreceğini kaydetti.

Edirne'ye gelen turist sayısının her geçen gün arttığını da belirten Şahin, bu artışta Selimiye Camisi'nin payının büyük olduğunu, sadece bayramın 3. günü Selimiye Camisi'ni 13 bin 500 kişinin ziyaret ettiğini bildirdi.