Şiddetli fırtına ve yağışta zarar gören minare yıkıldı

Şiddetli fırtına ve yağışta zarar gören minare yıkıldı
Şiddetli fırtına ve yağışta zarar gören minare yıkıldı
EDİRNE (AA) - Edirne merkeze bağlı Orhaniye köyünün, geçen ay etkili olan şiddetli fırtına ve yağışta zarar gören cami minaresi kontrollü şekilde...

EDİRNE (AA) - Edirne merkeze bağlı Orhaniye köyünün, geçen ay etkili olan şiddetli fırtına ve yağışta zarar gören cami minaresi kontrollü şekilde yıkıldı.

Köy muhtarı Metin Oskar, minarenin yıkılma tehlikesi olduğunu belirterek, yıkım için Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne dilekçe verdi.

Yetkililer, cami minaresini inceleyerek yıkılmasına karar verdi.

Minare, Edirne İl Özel İdaresi ekipleri tarafından makinesine bağlanan çelik halat vasıtasıyla yıkıldı.

Muhtar Oskar, yaptığı açıklamada, geçen ay zarar gören minarenin kontrollü şekilde yıkıldığını söyledi. Şubat ayındaki şiddetli fırtınan minarede çatlaklar oluşturduğunu belirten Oskar, şöyle konuştu:

"Minareyi yeniden yaptırmak için bütçemiz yok. Bu nedenle Edirne Valiliğine dilekçe verdik. Valimiz de sağ olsun elinden geleni eksik etmedi ve yardımda bulundu. Vatandaşlardan da yardım talep edeceğiz. Onların da yardımcı olacakları yönündeki ifadeleri bizi memnun etti. En uygun maliyetle minareyi yaptırmaya çalışacağız. Minareyi yıkarken cami duvarı da zarar gördü. Bütçemiz buna el vermiyor ve katkı bekliyoruz."

 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Fırtına

  ,

  Cami

  ,

  Köy

  ,

  ,

  edirne