Silahlı suç örgütüne yönelik operasyon

Silahlı suç örgütüne yönelik operasyon
Silahlı suç örgütüne yönelik operasyon
- Kırklareli, Edirne ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda kamuoyunda "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin ile 14 kişi gözaltına alındı

EDİRNE (AA) - Kırklareli, Edirne ve İstanbul 'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda kamuoyunda "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin ile 14 kişi gözaltına alındı.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü 'nün düzenlediği operasyona Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon kapsamında 'Çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurdukları" iddiasıyla çeşitli adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Edirne'de E.E, E.Y, E.K ile E.Y gözaltına alındı. G.G ile H.K'nın aranmasına devam ediliyor.

Gözaltına alınan zanlılar Edirne Devlet Hastanesi'ndeki kontrollerinin ardından Kırklareli Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada "Karagümrük Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin'in oğlu Anıl Ergin, İstanbul'daki evinde yakalanırken, Nurettin Ergin ise polis ekiplerince girdiği kovalamaca sonucu kaçtı.