Sokak hayvanları için kulübeler yaptılar

Sokak hayvanları için kulübeler yaptılar
Sokak hayvanları için kulübeler yaptılar
EDİRNE (AA) - Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (EDHAYKO), Edirne Kızılay Gençlik Kolları ve hayvan severler sokak hayvanları için...

EDİRNE (AA) - Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (EDHAYKO), Edirne Kızılay Gençlik Kolları ve hayvan severler sokak hayvanları için kulübeler yaptı.

EDHAYKO derneğinin bahçesinde bir araya gelen hayvan vatandaşlar, soğuğun kendini iyice hissettirdiği Edirne'de  sokak hayvanlarına tahtadan kulübeler yapıp üzerini naylon branda ile kapladılar.

EDHAYKO Başkanı ve Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Nurhan Kalender, sokak hayvanlarının soğuktan ve yağıştan korunması için çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade etti.

''Canlar için bir çivi de sen çak'' sloganı ile yola çıktıklarını dile getiren Kalender, konuşmasına şöyle devam etti:

''Bu bizim yaptığımız en güzel etkinlik bana göre. 6 yıldır etkinlik yapıyoruz fakat bugünkü çok özel ve güzel. Çok zor ama sevgi ve kalplerin güzelliğiyle yol alabildiğimiz bir etkinlik oldu. Bize bu fikir Edirne Kızılay Gençlik  Kolları'ndan geldi. Genç arkadaşlarımızın kalplerinin güzelliğiyle gerçekleşen bir etkinlik. Özellikle açık alanlardaki sahipsiz sokak hayvanlarına köpeklerimize yuva, kulübe yapıyoruz. Çok güzel gidiyor. Sabahtan başladık çalışmaya. Şu ana kadar 25 tane kulübe yaptık. Bir sınır yok. Ne kadar yapabilirsek o kadar iyi. Yapılan kulübeleri özellikle Nato Köprüsü (Süvari Köprüsü) ve Edirne Çöplüğü civarında bulunan yaklaşık 500-600 hayvanın bulunduğu bölgelere koyacağız''