Sokak hayvanları yararına "türkü gecesi"

Sokak hayvanları yararına "türkü gecesi"
Sokak hayvanları yararına "türkü gecesi"
- Edirne Hayvanları Koruma Derneği'nce düzenlenen etkinlikte elde edilen gelirle, 11 sokak hayvanı aşılanacak

EDİRNE (AA) - Edirne Hayvanları Koruma Derneği üyeleri, sokak hayvanlarının ilaç maliyetini karşılamak için türkü gecesi düzenleyecek.

 Edirne Hayvanları Koruma Derneği üyesi Sema Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının hayatta kalabilmesi için sadece kuru mama ve barınağın yeterli olmadığını, bunların yanında hayvanlara aşı ve ilaç da gerektiğini söyledi. 

İlaç maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle gelir elde edebilecekleri bir organizasyon düzenlemeye karar verdiklerini ifade eden Selçuk, şunları kaydetti:

"Sokak hayvanlarının karma aşıya ihtiyacı var. Belirlediğimiz 11 sokak köpeği için gereken aşıların maliyeti, bin 500 yüz lira . Amacımız terk edilmiş, kentin dışına atılmış hayvanları beslemekti. Birkaç üyemizle bu hayvanları beslemeye başladık. Kuru mama sıkıntısı yaşadık, bazı yerlerden sulu yemek topladık, onlarla besledik hayvanlarımızı ama daha sonra gördük ki sadece beslemekle olmuyor, hayvanların ilaca ve aşıya ihtiyacı olduğunu gördük. Düzenleyeceğimiz türkü gecesinden elde edilecek gelir ile sokak hayvanlarının aşı maliyetini karşılamayı amaçlıyoruz. Bilet fiyatını 10 lira olarak belirledik." 

Hafta sonu düzenlenecek etkinlikte elde edilen gelir, 11 sokak hayvanının aşılarının alınmasında kullanılacak. 


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  lira

  ,

  koruma

  ,

  edirne

  ,

  hafta sonu