"Sosyete Pazarı'nda" en çok kazak ve kaban satılıyor

"Sosyete Pazarı'nda" en çok kazak ve kaban satılıyor
"Sosyete Pazarı'nda" en çok kazak ve kaban satılıyor
EDİRNE (AA) - "Sosyete Pazarı" olarak da bilinen Ulus Pazarı'nda vatandaşlar kışlık kaban ve kazaklara ilgi gösteriyor.Kış aylarının gelmesi...

EDİRNE (AA) - "Sosyete Pazarı" olarak da bilinen Ulus Pazarı'nda vatandaşlar kışlık kaban ve kazaklara ilgi gösteriyor.

Kış aylarının gelmesi ve havaların soğumasıyla vatandaşlar kışlık ürünlere yöneldi. Ulus Pazarı çevre illerden başta olmak üzere Bulgaristan ve Yunanistan'dan da müşteri çekiyor.

Pazarcı esnaflarından Mahmut Parlak, mevsim gereği en çok kazak ve kaban satışı yaptıklarını söyledi.

Mağazalara göre fiyatların uygun olması sebebiyle yerli müşterinin yanı sıra Bulgaristan ve Yunanistan'dan da müşterilerinin geldiğini ifade eden Parlak, şunları kaydetti:

"Satışlar çok şükür iyi kış sezonuna yeni girdik. Havaların soğumasıyla, insanlar kışlık ürünlere daha çok rağbet gösteriyorlar. Fiyatlarımız da geçen yıla göre çok az bir artış oldu. Biz tamamen yerli ürünler satıyoruz. Türkiye'de üretilen kabanları müşterilerimize sunuyoruz. Kendi üretimimiz olduğu için piyasanın altındaki fiyatlara satıyoruz.

Mağazalarda 200 lira olan bir kabanı biz 100-120 lira civarında bir fiyata satıyoruz. Az karla ucuz satıyoruz. Hem vatandaşımız kazanıyor hem biz kazanıyoruz, hem kumaşçısı, hem işçisi kısacası herkes kazanıyor."