Su kesintilerine çözüm olacak sistem

Su kesintilerine çözüm olacak sistem
Su kesintilerine çözüm olacak sistem
- Edirne Belediyesi, su depoları, derin su kuyuları ve terfi pompalarında GPRS haberleşme ve kontrol sistemi uygulamasına başladı

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi, su depoları, derin su kuyuları ve terfi pompalarında GPRS haberleşme ve kontrol sistemi uygulamasına başladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, sistemin, mevcut şehir ana su depolarının ve su pompalarının kontrolünü daha düzenli şekilde gerçekleştirmek ve su arızalarını en aza indirmek amacıyla devreye alındığı belirtildi.

Uygulamayla, pompanın tehlikeli durumlarda kendini korumaya alacağı, oluşabilecek arızanın, yeni sistem sayesinde yetkili personele mail ve SMS olarak anında durumu bildireceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Böylelikle personelin erken önlem alması sağlanacak. Uygulama sayesinde ayırca pompaların ve su depolarının her verisi kayıt altına alınarak, su depolarının anlık kontrolü sağlanacak. Seviye düşüklüğü ve seviye yüksekliği mail ve SMS olarak yetkili personele bildirilerek, depoların savak yapıp suyun boşa gitmesi önlenecek. Enerji ve akaryakıttan tasarruf sağlanacak. Su arızaları en aza indirilecek ve vatandaşların mağduriyeti önlenmiş olacak."


  ETİKETLER:

  SMS

  ,

  tasarruf

  ,

  Haberleşme

  ,

  Mail

  ,

  Enerji

  ,

  edirne

  ,

  kayıt