Şükrü Paşa Spor Kulübü "Bahar Şenliği" düzenledi

Şükrü Paşa Spor Kulübü "Bahar Şenliği" düzenledi
Şükrü Paşa Spor Kulübü "Bahar Şenliği" düzenledi
EDİRNE (AA) - Şükrü Paşa Spor Kulübü "Bahar Şenliği" düzenledi.Şükrü Paşa Spor Kulübü tarafından organize edilen şenliğe Çocuk Oyunları ve Spor...

EDİRNE (AA) - Şükrü Paşa Spor Kulübü "Bahar Şenliği" düzenledi.

Şükrü Paşa Spor Kulübü tarafından organize edilen şenliğe Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ÇOSKK) Edirne Temsilciliği ve Geleneksel Çocuk Oyunları Gençlik Kulübü Derneği (ÇODER) destek verdi.

Barış Parkı'nda düzenlenen şenliğe katılanlar 3 taş, güvercin taklası, sek sek, ip atlama, topaç çevirme, yağ satarım bal satarım, kör ebe, halat çekme gibi unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını oynadılar. Şenlikte ailelerde çocukları ile birlikte oyunlara eşlik ettiler.

Şükrü Paşa Spor Kulübü Genel Sekreteri Özcan Ada, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaybolmaya ve unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını çocuklara tekrar öğretmek ve baharın gelişini kutlamak amacıyla böyle bir şenlik düzenlediklerini söyledi.

ÇODER Başkanı Sadrettin Alıcı da dernek olarak böyle bir organizasyona destek vermekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Alıcı, amaçlarının unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını çocuklara tekrar öğretmek ve oynatmak olduğunu ifade etti.

ÇOSKK Edirne İl Temsilcisi Nedim Zobar ise amaçlarının, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını çocuklara tekrar öğretmek ve oynatmak olduğunu ifade etti. 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Çocuk

  ,

  güvercin

  ,

  edirne