SÜTÜB Başkanı Suiçmez:

SÜTÜB Başkanı Suiçmez:
SÜTÜB Başkanı Suiçmez:
-"Yaklaşık 18 aydan beri süt fiyatlarında bir ilerleme yok"

EDİRNE (AA) ? Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, "Yaklaşık 18 aydan beri süt fiyatlarında bir ilerleme yok" dedi.

Suiçmez, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, geçen hafta toplanan Ulusal Süt Konseyi'nden süte zam kararının çıkmadığını söyledi.

Süt üreticisinin şu anda para kazanamadığını savunan Suiçmez, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 18 aydan beri süt fiyatlarında bir ilerleme yok. Şuanda bir litre süt ile bir kilo yem kafa kafaya geldi. Biz şuanda para kazanamıyoruz. Biz bu sorunları merkez birliğimiz aracılığıyla bu konuyu sayın bakanımıza ilettik. Bakanımız bu sorunları çözecektir. Ama malumunuz 10 gün sonra da ülkede bir seçim var. Biz STK'lar olarak istikrar peşindeyiz. Ben de şuan da durumun istikrar olmayışının yansımaları olduğunu düşünüyorum.

Ancak  şuanda bir litre süt ile bir kilo yem kafa kafaya geldi. Biz şuanda para kazanamıyoruz. Biz dediğim gibi merkez birliğimize bu sorunları iletiyoruz. Konu ile ilgili 3 ay önce Süt Teşvik primlerinde bir artış oldu. 0.5 kuruştan 0.7 kuruşa çıktı. Bu düzenleme üreticiye az da olsa bir katkı yaptı. Ancak biz süt fiyatlarında bir miktar artış bekliyoruz. Umarım ki 1 Kasım seçimlerinden sonra memlekete bir istikrar gelir. İlk müdahale edilmesi gereken şey de süt fiyatları olsun istiyoruz. Beklentimiz bu yönde. Biz sabretmeye devam ediyoruz" 

 

 

 


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  zam

  ,

  Para

  ,

  ilçe

  ,

  müdahale

  ,

  edirne