TBF'nin Edirne Belediyesi Edirnespor'a transfer yasağı kararı

TBF'nin Edirne Belediyesi Edirnespor'a transfer yasağı kararı
TBF'nin Edirne Belediyesi Edirnespor'a transfer yasağı kararı
-Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Boyacıoğlu: -"Edirne Belediyesi Edirnespor büyük bir ailedir ve bu ailenin birlikteliğini hiçbir şey bozamaz"

EDİRNE (AA) - Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Boyacıoğlu, "Edirne Belediyesi Edirnespor büyük bir ailedir ve bu ailenin birlikteliğini hiçbir şey bozamaz" dedi.

Boyacıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sezon sporcuları ile yapmış oldukları sözleşmeden doğan bazı pürüzlerden dolayı  Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu'nca kulübe kısa süreliğine transfer yasağı getirildiğini söyledi.

Kulüplerin zaman zaman benzer durumları yaşayabildiğini aktaran Boyacıoğlu, "Takımların ölü sezonları olabiliyor. Bu gibi durumlar bizim moralimizi bozamaz. Edirne Belediyesi Edirnespor büyük bir ailedir ve bu ailenin birlikteliğini hiçbir şey bozamaz. Geçtiğimiz sezon taraftarımız ve Edirne halkı birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın destekleriyle bugünlere geldik ve inşallah daha iyi başarılar elde edeceğiz. Önümüzdeki sezonun açılış maçını 10 Eylül'de Fenerbahçe ile kendi evimizde yapacağız."

Kadınlar Avrupa Kupası'na yoğunlaştıklarını aktaran Boyacıoğlu, "Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Takımı, Eurocup'taki ilk maçını 29 Ekim'de Rusya'nın WBC Enisey Krasnoyarsk Territory takımı ile oynayacak" diye konuştu.

TBF Yönetim Kurulu, sporcuları ile yapmış oldukları sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmeyen Basketbol Süper Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka ile Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Canik Belediyespor ve Edirne Belediyesi Edirnespor'a transfer yasağı getirmişti.