Temsili askerlik yapacak Mehmetçiklerin ellerine kına yakıldı

Temsili askerlik yapacak Mehmetçiklerin ellerine kına yakıldı
Temsili askerlik yapacak Mehmetçiklerin ellerine kına yakıldı
EDİRNE (AA) - Edirne'de temsili askerlik uygulamasına katılacak engelliler için uğurlama töreni düzenlendi.Edirne Jandarma Komutanlığı tarafından...

EDİRNE (AA) - Edirne'de temsili askerlik uygulamasına katılacak engelliler için uğurlama töreni düzenlendi.

Edirne Jandarma Komutanlığı tarafından Raika, Faika, Şaika Özel Eğitim Okulu bahçesinde gerçekleştirilen törende konuşan Okul Müdürü Osman Dönmez, özel bir günde toplanmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen Jandarma Alay Komutanı Albay Kamuran Ersan'a teşekkür etti.

Öğrenciler adına konuşan Armağan Alırat, temsili olarak da olsa vatan borcunu ödemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Vatan borcumuzu ödemek için yola çıktık. Şehitlerimiz gibi ödemeyi elbette arzu ederdik ama bu mümkün olmadığından temsili olarak borcumuzu ödeyebiliyoruz" diye konuştu.

Engelli Uğur Sarıoğlu'nun annesi Nurşen Sarıoğlu, "Öpmeye kıyamadığım" diye seslendiği oğluna "Kınalı kuzumun asker annesi olmanın mutluluğunu yaşıyorum, güle güle git, güle güle gel" dedi.

Engelli öğrencilerin dans gösterilerinin ardından 11 Mayıs Pazartesi günü temsili askerlik uygulamasıyla bir günlük askerlik görevini icra edecek 10 engelli gencin ellerine anneleri tarafından kına yakıldı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve İl Jandarma Alay Komutanı Ersan asker adaylarını tebrik etti.