Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Edirne Belediye Başkanı Gürkan: - "Halkımıza alttan alta panik vermeye çalışanlar var. Özellikle sosyal medyada bu tür provokasyonlar yapılıyor''

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, son günlerde yaşanan terör saldırılarını kınadı. 

Gürkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırılarda şehit olan polis ve asker ile vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.

Türkiye 'nin huzurunu bozmak isteyen kişilere meydan vermeyeceklerini dile getiren Gürkan, bazı kişilerin Edirne'de panik havası yaratmaya çalışmak istediklerini öne sürdü. 

Belediye Başkanı Gürkan, şöyle devam etti:

"Bu ülkede herhangi nedenle can kaybı yaşanmamasını istiyoruz. Çünkü bir kamu görevlisinin, bir askerin veya polisin hayatı her türlü şeyin üzerindedir. Bazıları bilerek 'Edirne'de canlı bomba var' veya yakalandığı yönünde spekülasyon yapıyor. Böyle bir bilgi de yok, olay da. Halkımıza alttan alta panik vermeye çalışanlar var. Özellikle sosyal medyada bu tür provokasyonlar yapılıyor. Bununla ilgili emniyet güçleri çalışmalarını yapıyor. Vatandaşlarımızı bunlara çok dikkat etmesi gerekir. Bunların amacı nedir biliyoruz. Halkı korkutan, galeyana getiren kişileri Allah'a havale ediyorum."