Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Edirne'de taksiciler, Türk bayraklarıyla donattıkları araçlarıyla konvoy yaptı, Tekirdağ'da ise teröre lanet yürüyüşü düzenlendi

EDİRNE (AA) - Edirne'de  taksiciler ve minibüsçüler, son dönemde yaşanan terör saldırılarına, oluşturdukları konvoyla tepki gösterdi.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası önünde buluşan 300'e yakın taksici ve minibüsçü, araçlarını Türk bayraklarıyla süsledi. Bir süre terörü lanetleyen sloganlar atan sürücüler daha sonra Olin Kavşağı'ndan, Saraçhane Köprüsü'ne doğru yola çıktı.

Taksicilere çevrede bulunan vatandaşlar da alkışlar ve sloganlarla destek verdi. Polis ekiplerinin de güzergahta önlem aldığı konvoy, Saraçhane Köprüsü önünde sona erdi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, son günlerde yaşanan terör olaylarının herkesi derinden üzdüğünü söyledi. 

Kılıç, ''Saldırıları şiddet ve nefretle kınıyoruz. Vatanı uğruna canını ortaya koyan, hain saldırılar sonucu şehit düşen polis ve askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır diliyorum'' dedi.

-Tekirdağ

Tekirdağ'da ise Harb- İş Sendikası Çorlu Şubesi, ilçede teröre lanet yürüyüşü düzenledi. Şehitlik önünde toplanan Harb-İş Sendikası üyeleri, Omurtak Caddesi üzerinden yürüyerek önce Atatürk Meydanı'na oradan da Cumhuriyet Meydanı'na geldi. 

Ellerindeki Türk bayraklarıyla slogan atarak yürüyen sendikalılar, şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu. 

Harb-İş Sendikası Çorlu Şube Başkanı Mustafa Şener, Dağlıca ve Iğdır'daki terör saldırılarını kınadıklarını belirterek, ülkenin huzurunu bozmaya çalışanlara fırsat vermemek için tüm ulusa birlik, beraberlik ve vatan sevgisini haykırmak için toplandıklarını kaydetti.

Şener, "Buradan bütün siyasilere sesleniyoruz. Şahsi çıkarlarınız için, üç beş puan oy için popülizm yapmayın. Birbirinizi suçlamayı bırakın, günah keçisi aramayın" dedi. 

Konuşmanın ardından bir süre daha slogan atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.