TFF'nin Futbol Buluşmaları

TFF'nin Futbol Buluşmaları
TFF'nin Futbol Buluşmaları
- Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in futbol paydaşlarıyla Edirne'deki buluşması sona erdi

EDİRNE (AA) -  Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in futbolun paydaşlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduğu ve projelerini paylaştığı Futbol Buluşmaları'nın Edirne'deki bölümü sona erdi.

RYS Otel'de düzenlenen toplantılar boyunca Türkiye Futbol Direktörü Terim, kulüplerin teknik direktörleri, gençlik geliştirme programı teknik sorumluları ve antrenörleriyle bir araya geldi.

Babaeskispor, Çorluspor 1947, Edirnespor, Edirne Spor Gençlik Kulübü, Ergene Velimeşespor, Kırklarelispor, Lüleburgazspor ve Tekirdağspor kulüplerinden teknik adamların katıldığı oturumda Trakya Bölgesi'ndeki tesis sorunları, kulüplerin maddi sıkıntıları, Bölgesel Amatör Lig'in (BAL) yapısı ele alındı. Ayrıca kulüp yapılarının geliştirilmesi ve ailelerin futbol oynamak isteyen gençlere karşı negatif tutumları da masaya yatırıldı.

Terim, katılımcılara TFF'nin antrenör eğitiminde yaptığı yeni düzenlemeler, kulüp yapılarının dönüşümüne dair yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar ile hem gençlik geliştirme ligleri hem de profesyonel liglere yönelik projeler hakkında bilgi verdi.

Buluşmanın ikinci toplantısında Türkiye Futbol Direktörü Terim Çorluspor 1947, Edirnespor, Edirne Spor Gençlik Kulübü, Ergene Velimeşespor, Kırklarelispor ve Tekirdağspor kulüplerinin başkanları ile futbol şube sorumluları, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da yer alan üniversitelerin BESYO müdürleri, il milli eğitim müdürleri, il spor müdürleri, TÜFAD, ASKF ve belediye temsilcileri, il futbol temsilcileri ve il hakem kurulu başkanlarıyla bir araya geldi.

Toplantıda ana gündem maddelerini liglerle ilgili düzenlemeler, amatör futbolun gelişimi, üniversitelerle birlikte gerçekleştirilebilecek ortak projeler ve kulüplerin ekonomik problemleri oluşturdu. Terim de katılımcılara TFF'nin çalışmalarıyla ilgili bilgi aktardı.

Toplantı sonrasında Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu'yla buluşan Terim, Edirne'nin turizmde her geçen gün güzel yerlere ilerlediğini söyledi.

Hacıoğlu da 92 yıl Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapan Edirne'de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiği Terim'e Edirnekari işlemeli tablo ve Selimiye Camisi simgesi ters lale seramik figürü armağan etti.