"TMO bir an önce müdahale etmeli"

"TMO bir an önce müdahale etmeli"
"TMO bir an önce müdahale etmeli"
EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu üyesi Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, fiyatların düşük seyretmesinden dolayı çeltik...

EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu üyesi Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, fiyatların düşük seyretmesinden dolayı çeltik üreticisinin mağduriyet yaşadığını öne sürdü.

Gaytancıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) bir an önce devreye girmesi gerektiğini söyledi.

Daha  önce TMO yetkilileri ile görüştüğünü belirten Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

"TMO yetkilileriyle de görüştüm. O zaman bana piyasanın oturmasını beklediklerini söylediler. Tarım ekonomisti olduğum için 'piyasanın oturması için alıcı ve satıcının olması gerekir' dedim. Biraz daha bekleyelim falan derken İpsala'dan bir tüccar intihar etti. Arkasından bana gelen bilgilere göre 6-7 firmanın iflas ettiği ifade edildi. Bunların üzerine Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da izin alarak 20  milletvekilimizin imzasıyla meclis araştırma önergesi verdim. Belgeleri kamuoyuyla paylaştım."

"TMO'nun piyasaya müdahale edecek parası mı yok" diye soran Gaytancıoğlu, TBMM'de CHP  grubu adına söz alıp çeltik konusunu gündeme getireceğini belirtti.