Trafik kazasında ölen kızı için derslik yaptırdı

Trafik kazasında ölen kızı için derslik yaptırdı
Trafik kazasında ölen kızı için derslik yaptırdı
EDİRNE (AA) - Edirne'deki trafik kazasında hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi (TÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Gizem...

EDİRNE (AA) - Edirne'deki trafik kazasında hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi (TÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Gizem Dönmez'in (18) anısına ailesi, fakülteye derslik yaptırdı.

TÜ Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Dönmez anısına oluşturulan dersliğin önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, değerli bir öğrenciyi kaybetmenin acısını yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Dönmez'in geçen yıl mart ayında bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Yörük, "Ailesi, onun ismini devam ettirecek bir derslik yaptırdı. Bu örnek davranışlarından dolayı onlara teşekkür ederiz. Fakültemizde bu dersliğe gelen öğrenciler, yıllarca eğitim görecek. Bu acı örnekten ders çıkarmalıyız. Sürücü ve yaya olarak trafik kurallarına uymalıyız" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Yörük, Dönmez'in Tekirdağ'ın Saray ilçesinde yaşayan annesi Yücel ve babası Şerafettin Dönmez tarafından yaptırılan dersliğin açılışını, kurdele keserek yaptı.

Dersliğin açılışı sırasında bazı akademisyenlerin duygulandığı görüldü.

Açılış sonrasında Rektör Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, fakültenin Dekanı Prof. Dr Nezih Dağdeviren ve akademisyenler dersliği inceledi.

Dönmez için oluşturulan 205 numaralı dersliğin kapısına "Gizem Dönmez Dersliği" yazılı bir tabela asıldı.