Trakya Birlik olağan genel kurulu

Trakya Birlik olağan genel kurulu
Trakya Birlik olağan genel kurulu
- Yönetim Kurulu Başkanı Sezen: - "Ben siyasi bir partinin il başkanıyım ama bu kurumda bugüne kadar siyaset yapmadım. Bugünden sonra da kesinlikle siyaset yapmayacağım"

EDİRNE (AA) - Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, bir siyasi partinin il başkanı olduğunu ancak bugüne kadar kurumda siyaset yapmadığını söyledi.

Sezen, Mimar Sinan Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Trakya Birlik'in 2014 - 2015 olağan genel kurulunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Trakya Birlik'in yoluna devam ettiğini belirtti.

Adının birinci sırada bulunmasının önemli olmadığını belirten Sezen, şöyle devam etti:

"Önemli olan Trakya Birlik'in yoluna devam etmesidir. Ben siyasi bir partinin il başkanıyım ama bu kurumda bugüne kadar siyaset yapmadım. Bugünden sonra da kesinlikle siyaset yapmayacağım. Bu kuruma, ziraat odalarına, hiçbir sivil toplum kuruluşuna siyaset sokmaya kimsenin hakkı yok bu ülkede. Biz buralarda her partiden insanlar bir araya gelerek, kurumlarımızın başarısı için mücadele vermek zorundayız. Aksi halde başarı sağlamamız mümkün değildir. Trakya Birlik'in de bu yolda devam edeceğini biliyorum."

Sezen, atama ya da kontenjan üyesi olmadığını, dört yıllık üniversite mezunu olduğu için kanunen genel kurula katılma hakkı bulunduğunu, bu nedenle listeye alındığını vurguladı.

Trakya Birlik'in hak ettiğinden daha iyi yerlere geleceğini vurgulayan Sezen, "Trakya Birlik'in şu anda aşağı yukarı 50 bin civarında üyesi var. Türkiye 'nin birçok yerinden gelen ve oy kullanacak 360 kişi olduğunu biliyorum" diye konuştu.

  AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir de konuşmasında, AK Parti'nin çiftçiye ve tarıma büyük önem verdiğini söyledi. AK Parti iktidarından bu yana Türkiye'de çiftçinin girdiler açısından yüzünün güldüğünü belirten Kaşdemir, genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli ise çiftçinin toprağının azaldığını ve zarar ettiğini savundu. Trakya ve Türkiye'deki çiftçiler için meclise soru önergesi sunduğunu aktaran Değirmendereli, Trakya Birlik'e denk çiftçi kurumlarının birliği geçtiğini öne sürdü.

Denetim, yönetim ve faaliyet raporlarının okunduğu genel kurula, Türkiye'nin farklı şehir şehirlerinden gelen birlik delegeleri katıldı. 

Genel kurulda konuşmaların ardından tek listeyle seçime gidildi.